Lipiec 2014

Wtorek, 29 lipca 2014 10:33

Rower bywa niebezpieczny

Wyczynowy sport to nie tylko sukcesy. To przede wszystkim ciężka praca, wysiłek, kontuzje, porażki… O swoich ostatnich przygodach ze swoim rowerem wyczynowym donosi nam Kasia Górnicka, która doznała ostatnio nieprzyjemnej kontuzji:

Wtorek, 29 lipca 2014 10:19

Ciekawostka historyczna

Wielu miłośników historii Wolbromia i okolic posiada ciekawe wiadomości na tematy mniej znane ogółowi. Wciąż poszukiwane są stare zdjęcia, ciekawe opowieści, istniejące źródła historyczne… Być może nie wszyscy słyszeli o ciekawej książce ks. Jana Wiśniewskiego Historyczny opis kościołów, miast, zabytków i pamiątek w Olkuskiem wydanej w roku 1935. Jej reprint z roku 2000 dostępny jest już chyba tylko w antykwariatach, ale dzięki cyfryzacji każdy może zobaczyć oryginał pierwszego wydania…

Wtorek, 29 lipca 2014 09:45

FIO MALOPOLSKA LOKALNIE - zdobądź 5000 zł na lokalną inicjatywę!

Ważna informacja dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa Małopolskiego. Działasz w młodej organizacji pozarządowej? Masz swoją grupę z którą realizujesz pasje? Chcesz coś zrobić dla swojej społeczności? Chcesz wzmocnić swoją organizację? Jeśli tak - FIO MALOPOLSKA LOKALNIE jest dla Ciebie!

Poniedziałek, 28 lipca 2014 12:13

Mecz na nowym boisku w Podlesicach II

W sobotę 26. lipca o godz. 17.00 w Podlesicach II rozegrany został pierwszy oficjalny mecz na boisku, które dzięki pracowitości i determinacji mieszkańców oraz pomocy finansowej UMiG w Wolbromiu powstało tuż za nowo wybudowaną remizą. Czynnie zaangażowana w aktywizację społeczności lokalnej oraz w organizację meczu otwarcia była Jadwiga Dudek- sołtyska Podlesic II, która ubiegała się, aby marzenie o boisku stało się rzeczywistością. Na inauguracji nie zabrakło również burmistrza Jana Łaksy.

Poniedziałek, 28 lipca 2014 12:07

II Wolbromskie Rodzinne Spotkanie Trzeźwościowe już w sobotę

W sobotę 2. sierpnia o godz. 13.00 w Imbramowicach odbędzie się II Wolbromskie Rodzinne Spotkanie Trzeźwościowe. Wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami znajdującymi się na załączonym plakacie.