Lipiec 2014

Wtorek, 15 lipca 2014 08:20

Pokolenie komputerowców się nudzi?

Okres wakacji dla wielu młodych ludzi to czas radosnego wypoczynku. Niestety bardzo wielu przedstawicieli współczesnego pokolenia „komputerowców” nie bardzo umie zdrowo wykorzystać swoją energię poprzez aktywną rekreację. Zamiast tego pojawiają się bezmyślne akty wandalizmu, które myślącym ludziom nie mieszczą się w głowach. Jakiż to przejaw fantazji prezentują efekty w postaci powywracanych koszy na śmieci, połamanych drzew i zabezpieczających je palików, wybite przystankowe szyby?

Poniedziałek, 14 lipca 2014 11:32

Dzieci z Rumunii spędzały wakacje w Wolbromiu

W czwartek 10 lipca dziewiętnastoosobowa grupa dzieci z Rumunii wraz z czterema opiekunami zakończyła swój pobyt w Wolbromiu. Dzieci w większości z rodzin mających polskie korzenie przez dwa tygodnie przebywały w Gimnazjum nr 4. Był to dla nich bardzo intensywny, a zarazem niezmiernie ciekawie spędzony czas. Niestety, to co dobre szybko się kończy! Nie zmienia to jednak faktu, że nowe znajomości i możliwość poznania wzajemnie swoich kultur na długo pozostanie w ich pamięci.

Piątek, 11 lipca 2014 11:54

Obejrzyj mecz na dużym ekranie

Dom Kultury w Wolbromiu zawiadamia o możliwości obejrzenia Finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Niemcy - Argentyna na dużym ekranie! Zapraszamy!

Czwartek, 10 lipca 2014 14:49

Próbowali ratować życie mężczyźnie

Gdy dojdzie do wypadku lub osoba nagle straci przytomność otaczający ją ludzie z reguły zachowują się na dwa sposoby: mierzą czas do przyjazdu karetki albo nie robią kompletnie nic. Tak się dzieje nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Charakterystyczne jest to, że znacznie częściej można liczyć na pomoc bliźnich w mniejszych miejscowościach, niż w wielkich aglomeracjach, czego dowodem było dzisiejsze zdarzenie w Wolbromiu.

Czwartek, 10 lipca 2014 14:46

Kontrola do rewizji

Żenującą niewiedzą wykazała się ostatnio Komisja Rewizyjna RM, która na zlecenie Rady Miejskiej w Wolbromiu, przeprowadziła kontrolę działalności burmistrza Wolbromia w zakresie przeprowadzenia konkursu „Wspieranie realizacji zadania w prowadzeniu działalności w zakresie upowszechniania kultury fizycznej- piłka nożna wśród mieszkańców MiG Wolbrom” ogłoszonego w lutym br. gdyż pokontrolne uwagi zawierają drastyczne uchybienia świadczące jedynie o braku kompetencji członków Komisji Rewizyjnej.