Lipiec 2014

Czwartek, 24 lipca 2014 10:49

Siatkówka to ich pasja

Chociaż w Wolbromiu nie ma dużego, mocnego klubu sportowego, specjalizującego się w propagowaniu siatkówki są pasjonaci, którzy kochają tę grę i bez względu na organizacyjne niedostatki dają sobie radę, grają towarzysko, biorą udział, a także organizują turnieje. Oto relacje z ich ostatnich działań:

Czwartek, 24 lipca 2014 08:48

Znamy wykonawcę remontu wolbromskiej schetynówki

Drugą tegoroczną wolbromską schetynówkę wyremontuje konsorcjum HEILIT+WOERNER Sp. z o.o. z Wysokiej k. Wrocławia. Firma wygrała przetarg z ceną ofertową zamówienia 635.850,54 zł brutto. Nie wiadomo jeszcze czy uda się władzom Wolbromia, które są w stanie partycypować w części kosztów, namówić Starostwo do kontynuowania remontu na powiatowym odcinku Leśnej przy stadionie.

Środa, 23 lipca 2014 14:13

Oddaj głos na wolbromski rynek!

Właśnie ruszyła kolejna edycja popularnego plebiscytu na najpiękniejszy rynek Małopolski. Wśród 41 miast uczestniczących w konkursie nie zabrakło również Wolbromia. Jeśli uważasz, że najbardziej urokliwy rynek jest w Wolbromiu nie czekaj, oddaj swój głos. Zabawa trwa do 25 sierpnia do północy. Zapraszamy do głosowania!

Środa, 23 lipca 2014 14:04

Uwaga - szkolenie dla rolników

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wolbromiu serdecznie zaprasza wszystkich rolników i mieszkańców wsi na szkolenie połączone z praktycznym pokazem bezpiecznego użytkowania gaśnic w rolnictwie, które odbędzie się 1. sierpnia 2014 r. (piątek) przy Zakładzie Konserwacji Sprzętu Gaśniczego w Łobzowie o godz.10. Szczegóły w ogłoszeniu:

Środa, 23 lipca 2014 13:47

Wakacje z angielskim

Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu umieją wykorzystać okazję – nawet w wakacje nie straszna im nauka, skoro trafia się okazja uczęszczania na darmowe lekcje angielskiego z nativespeakerem. Wolontariuszką, która szkoli językowo młodych wolbromian jest pani Deborah Falk z Filadelfii. Przyjechała do Wolbromia na zaproszenie nauczycielki j. angielskiego Jolanty Haberki, która gości koleżankę zza oceanu we własnym domu.