Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2014 » Lipiec » Mecz na nowym boisku w Podlesicach II

Mecz na nowym boisku w Podlesicach II

2014-07-28 12:13:40

W sobotę 26. lipca o godz. 17.00 w Podlesicach II rozegrany został pierwszy oficjalny mecz na boisku, które dzięki pracowitości i determinacji mieszkańców oraz pomocy finansowej UMiG w Wolbromiu powstało tuż za nowo wybudowaną remizą. Czynnie zaangażowana w aktywizację społeczności lokalnej oraz w organizację meczu otwarcia była Jadwiga Dudek- sołtyska Podlesic II, która ubiegała się, aby marzenie o boisku stało się rzeczywistością. Na inauguracji nie zabrakło również burmistrza Jana Łaksy.

W sobotnim inauguracyjnym turnieju, wzięły udział dwie drużyny: juniorów i seniorów, które reprezentowali głównie mieszkańcy Podlesic II.  Przed rozpoczęciem pierwszego oficjalnego meczu zespoły otrzymały dwie piłki ufundowane przez burmistrza MiG Wolbrom - Jana Łaksę oraz dyrektora Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - Zdzisława Skoczynia.

Obie drużyny walczyły zaciekle o bramki i punkty. Ostatecznie wygrała drużyna juniorów, ale i tak wynik nie był najważniejszy. Ważna była przede wszystkim atmosfera wśród przybyłych licznie mieszkańców niewielkiego sołectwa, którzy swoją obecnością potwierdzili poparcie dla inicjatyw integrujących lokalną społeczność, a także tworzeniu miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko w mieście, ale również na wsi.

Po udanym i bardzo ekscytującym sparingu zmęczeni nie tylko wysiłkiem, ale również upałem piłkarze wraz z kibicami udali się na syty poczęstunek w postaci duszaków oraz pieczonych kiełbasek, który wraz z pomocą miejscowych kobiet przygotowała pani sołtys Jadwiga Dudek.

Greta Fałda

Powiązana galeria