Styczeń 2014

Piątek, 31 stycznia 2014 10:23

WTZ w Lgocie Wolbromskiej zapraszaja na ferie

Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach organizowanych w czasie ferii zimowych. Szczegóły na załączonym plakacie

Piątek, 31 stycznia 2014 08:02

Gmina nie dostanie środków na pomoc dla kombatantów

Urząd do Spraw Kombatantów poinformował w specjalnym piśmie, że w roku 2014 nie przewidziano środków, które zwykle przekazywano gminom na pomoc dla kombatantów i innych osób uprawnionych udzielanych dotąd poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej. Zapewniono jednak, że „mimo braku środków nie zostaną pominięte najistotniejsze potrzeby kombatantów”. Uprawnieni mogą prosić o pomoc bezpośrednio Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Czwartek, 30 stycznia 2014 15:00

Zmiana systemu telefonicznego w urzędzie

W związku z planowaną na najbliższy piątek, 31 stycznia operacją zmiany operatora i technologii obsługi telefonicznej Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu mogą wystąpić przejściowe utrudnienia w dodzwonieniu się pod poszczególne numery wewnętrzne. W efekcie zmiany Urząd nie dość, że zaoszczędzi na opłatach telefonicznych, to jeszcze będzie obsługiwany w nowoczesnej, cyfrowej technologii.

Czwartek, 30 stycznia 2014 14:22

Zaginął piesek

27 stycznia 2014 (w poniedziałek) w okolicach Zabagnia Stara Wieś zaginął piesek york. Wabi się Dżeki. Jest bardzo związany z dziećmi i rodziną. Bardzo ufny i ułożony piesek jest zaczipowany na karku. Tęskniąca rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniu zguby. Na szczęśliwego znalazcę czeka wysoka nagroda.

Czwartek, 30 stycznia 2014 13:15

Lekcja ze świadkami historii

Młodzież chce wiedzieć i pamiętać o wydarzeniach historycznych. Najciekawsze lekcje historii to te, które w jakiś sposób dotykają nas samych. Miłośnicy żywej historii, członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej, spotkali się ostatnio z żyjącymi jeszcze osobami represjonowanymi przez władze komunistyczne za walkę o wolność w szeregach AK i organizacji walczących z szerzącym się tuż po wojnie nowym ustrojem.

|<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|