Lipiec 2014

Środa, 23 lipca 2014 08:09

Zdewastowali kwietniki

Dopiero co pisaliśmy o wakacyjnych "wyczynach" młodzieży obserwowanych na terenie naszego miasta, a już mamy kolejny przykład skrajnej głupoty: dziś w nocy ok. godz. 1 czwórka młodych ludzi, w tym dziewczyna, zniszczyła kwiaty z kwietników na rynku.

Wtorek, 22 lipca 2014 07:14

Weź paragon

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje: w całym kraju trwa akcja „Weź paragon". Jej celem jest przede wszystkim podniesienie poziomu świadomości sprzedawców i kupujących o korzyściach płynących z wydania i pobrania paragonu.

Poniedziałek, 21 lipca 2014 12:21

Ponad przeciętność - historia pewnego artefaktu

12 lipca w Załężu odbyła się konferencja popularno-naukowa „Artefakt znaleziony w wodzie”. Aby do niej doszło potrzeba było wielkiej determinacji jednego człowieka, któremu udało się przekonać innych „że warto”. Dlaczego tak trudno nam oderwać się od szarej rzeczywistości i zobaczyć w zwykłym kamieniu potencjał? Ile sił, stresu i samozaparcia trzeba poświęcić, by osiągnąć sukces? O swoich zmaganiach z realizacją marzenia opowiada Leszek Sikora z Załęża. Czy jego historia czegoś nas nauczy?

Piątek, 18 lipca 2014 10:19

Wsparcie dla dużych rodzin

Samorząd Województwa Małopolskiego przygotował ofertę skierowaną do rodzin 4+ z terenu Małopolski, która ma na celu wsparcie w realizacji zadań związanych z edukacją dzieci. Projekt „Pierwszy dzwonek” zakłada przyznanie gminom dotacji celowej na udzielenie wsparcia uczniom szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z rodzin wielodzietnych wychowujących przynajmniej 4 dzieci. Wnioski trzeba złożyć do 24 lipca!

Piątek, 18 lipca 2014 09:36

Od dziś zbiórki publiczne po nowemu

Dziś wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące zbiórek publicznych. Według nich nie będzie już potrzeby uzyskiwania urzędowych zgód na zbiórki publiczne - jak czytamy na portalu MAC: „ to obywatele, a nie urzędnicy będą decydować o tym, jaka akcja dobroczynna warta jest wsparcia – a w podjęciu decyzji, jaką akcję wesprzeć, pomoże im przejrzysty, ogólnopolski portal internetowy ZBIÓRKI.GOV.PL”.