Lipiec 2014

Środa, 09 lipca 2014 12:22

18 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o zbiórkach publicznych

Nowa ustawa została opracowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Zwiększa dostępność informacji o zbiórkach dla wszystkich obywateli, o tym, kto i na jakie cele zbiera środki. Wprowadza też elektroniczną, sprawną formę zgłaszania zbiórek.

Środa, 09 lipca 2014 10:50

Informacja Urzędu Skarbowego w Olkuszu

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje o uzyskaniu informacji o próbie wyłudzenia od podatników i płatników opłaty za dokonanie rejestracji w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowa Ewidencja Podatników.

Wtorek, 08 lipca 2014 14:24

Nowe taryfy za wodę. Ścieki bez zmian

Jak co roku WZWiK przygotował wniosek o zatwierdzenie taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i ścieków. Wniosek mówiący między innymi o podwyżce cen wody o 5 groszy/ m3 i pozostawieniu na niezmiennym poziomie ceny ścieków zatwierdzili radni podczas sesji w dniu 4. lipca. Zgodnie z uchwalą, w okresie od 10 sierpnia 2014 r. do 9 sierpnia 2015 r. przeciętna 4-osobowa rodzina zużywająca przykładowo 7 m3 wody miesięcznie, zapłaci za nią zaledwie 35 groszy (netto) więcej niż obecnie.

Wtorek, 08 lipca 2014 10:10

Konkurs plastyczny „Twoja ulubiona opowieść biblijna”

W imieniu Centrum Rozwoju Lokalnego informujemy, że została ogłoszona II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod nazwą „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Do udziału w nim zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 4 do 13 lat z całej Polski

Poniedziałek, 07 lipca 2014 12:39

Znane są wyniki egzaminu gimnazjalnego

Znane są już wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, do którego w kwietniu br. przystąpiło 34 tysiące uczniów klas III. Tegoroczne egzaminy składały się z trzech części: humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej oraz języka obcego nowożytnego. Najlepiej w Gminie Wolbrom wypadli gimnazjaliści z Gołaczew.