Lipiec 2014

Czwartek, 17 lipca 2014 13:16

Lato - czas remontów

Trwają prace poprzedzające remont ulic 1 Maja i Młyńskiej. WZWiK dokonuje wymiany wodociągu wzdłuż tych ulic co skutkuje niekiedy przerwami w dostawach wody. Mieszkańców zachęcamy do śledzenia komunikatów na stronie internetowej zakładu, gdzie zamieszczane są na bieżąco komunikaty o utrudnieniach. W najbliższy poniedziałek kończy się czas na składanie ofert przez zainteresowanych wykonaniem remontu tegorocznej wolbromskiej schetynówki.

Czwartek, 17 lipca 2014 10:03

Ogłoszenie o konkursie

Postępując zgodnie z § 1 ust. 4 rozporządzenia MEN z dnia 8 kwietnia 2010 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej (Dz. U. Nr 60, poz. 373, z późn. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom informuje o ogłoszeniu konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich.Tekst w załączeniu:

Czwartek, 17 lipca 2014 09:43

Kolejne spotkanie na temat czerniaka za nami

Co dzień słyszymy, że powstał nowy lek, szczepionka, że ogłoszono jakieś odkrycie w dziedzinie onkologii, że kolejny sukces medycyny zachwycił świat. Jednak wizyta w szpitalu szybko uczy nas odróżniać nowinki telewizyjne od codzienności... Może więc warto wiedzieć więcej? Może samokontrola swojego ciała i samobadanie pozwoli nam uchronić się przed rozwojem groźnej choroby? W pogłębianiu wiedzy pomaga mieszkańcom naszej gminy Fundacja Rosa Vita.

Środa, 16 lipca 2014 13:54

Minister sportu czeka na oferty organizacji pozarządowych

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie w 2014 roku zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych. Chodzi o wsparcie w ramach zadania „Promowanie i wspieranie rozwoju sportu dla wszystkich”, podzadania „Upowszechnianie sportu w społeczeństwie”, działania „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych”. Do rozdysponowania jest kwota 2 293 500 zł.

Środa, 16 lipca 2014 13:32

Zmiany w przepisach dotyczących aktów stanu cywilnego

Rząd przyjął wczoraj projekt ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego. Projekt zakłada m. in: elektroniczną rejestrację aktów stanu cywilnego (odejście od papierowych aktów), udostępnienie obywatelom odpisów aktów stanu cywilnego w postaci elektronicznej, szybsze i prostsze załatwianie spraw w urzędach stanu cywilnego. Według projektu nowelizacji ustawy od 1 stycznia 2015 r. akty stanu cywilnego będą rejestrowane elektronicznie.