Lipiec 2014

Środa, 16 lipca 2014 10:41

Kolejna udana impreza fundacji Rosa Vita

Fundacja Rosa Vita to nie tylko organizacja zajmująca się propagowaniem profilaktyki nowotworowej i wiedzy o tej chorobie, ale nade wszystko grupa ludzi wzajemnie wspierająca się w zmaganiach z rakiem. Jak wiele dają chorym i ich rodzinom wspólne spotkania, możliwość rozmowy, wymiany doświadczeń – dzielenie kłopotów i radości - wiedzą najlepiej oni sami. O kolejnym działaniu – spełnianiu marzeń i dawaniu nadziei napisała do nas prezes fundacji Katarzyna Gardeła. Oto jej relacja:

Środa, 16 lipca 2014 08:58

Konkurs fotograficznyczny Wakacje na Ziemi Wolbromskiej

Nasza czytelniczka Natalka zachęciła nas do ogłoszenia kolejnego konkursu fotograficznego "Wakacje na Ziemi Wolbromskiej". Zachęcamy do robienia wakacyjnych zdjęć naszej pięknej okolicy i przysyłania ich do nas. Nadesłane prace będziemy prezentować na naszym portalu, a autorzy najpiękniejszych otrzymają upominki.

Wtorek, 15 lipca 2014 14:20

Pierwszy start w zawodach tym sezonie już za Kasią!

Trzecia edycja Pucharu Polski w ekstremalnej odmianie kolarstwa górskiego – downhillu odbyła się w Stroniu Śląskim w Kotlinie Kłodzkiej. Trasa na Czarnej Górze, urozmaicona wieloma kamieniami (małymi, dużymi, ogromnymi...), licznymi korzeniami, bandami oraz hopami jest od wielu lat uznawana za najtrudniejszą trasę downhillową w Polsce. Wolbromianka Kasia Górnicka, zdobyła tam wysokie 6 miejsce.

Wtorek, 15 lipca 2014 13:36

Jest szansa na kanalizację w Łobzowie

Jak informują służby prasowe Marszałka - Zarząd Województwa Małopolskiego przyznał unijne wsparcie z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Dofinansowanie to prawie 25 mln zł. Małopolskie miejscowości w 19 gminach zyskają nowe lub zmodernizowane kanalizacje sanitarne i sieci wodociągowe. Wolbrom, który znalazł się z projektem kanalizacji Łobzowa na liście wniosków pozytywnie ocenionych czeka na wysoce prawdopodobne zwiększenie puli środków przez Ministerstwo Rolnictwa.

Wtorek, 15 lipca 2014 12:31

Coraz bliżej wielkiej termomodernizacji

Złożony przez wolbromski magistrat w ubiegłym roku wniosek pn „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Wolbrom wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii” jest coraz bliższy sukcesu. Ostatnio dotarła do nas wiadomość, że wniosek został oceniony pozytywnie i znalazł się na liście rankingowej projektów zakwalifikowanych do dofinansowania ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.