Lipiec 2014

Środa, 02 lipca 2014 10:17

Kultura na życzenie – rozpoczął się nabór wniosków

Projekt „Kultura na życzenie” ruszył pełną parą. Pracownicy DK pojawiają się w różnych miejscach i diagnozują zasoby kulturotwórcze w naszym regionie. Wszystko to w celu aktywizacji środowisk dotychczas nieobecnych w życiu społecznym.

Środa, 02 lipca 2014 08:19

Uczestnicy WTZ z Lgoty Wolbromskiej w "Bajko-nurze"

26 czerwca b. r w Osiedlowym Klubie Przyjaźń w Olkuszu odbyło się długo oczekiwane spotkanie promujące książkę autorstwa Pani Katarzyny Szojdy pt. „ Bajko-nur czyli nura w bajkę”. Wydarzenie to było bardzo ważne dla Naszej placówki, szczególnie dla Doroty Molendy oraz Zbyszka Karonia- autorów znakomitych ilustracji do wybranych bajek, które pojawiły się w promowanym wydawnictwie.

Wtorek, 01 lipca 2014 14:37

OSP Poręba Dzierżna zwycięzcą zawodów

Jedną ze stałych imprez towarzyszących obchodom święta naszej gminy są doroczne zawody strażackie. W tym roku o Puchar Burmistrza Wolbromia i miano najlepszej jednostki w gminie rywalizowało 16. jednostek OSP. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się na boisku Zespołu Szkół (Pod Lasem). Imprezie towarzyszył konkurs plastyczny dla dzieci pt. "Strażak najlepszym przyjacielem"

Wtorek, 01 lipca 2014 11:13

Wolbromska Ciężka Dycha

Potworne zmęczenie, litry wypoconego potu i wypitej wody mineralnej, towarzyszyły w niedzielę 29 czerwca uczestnikom dziesięciokilometrowego biegu ulicznego „Wolbromska Ciężka Dycha”. Dla wielu zawodników, wytyczona ulicami miasta i leśnymi ścieżkami trasa - jak sama nazwa wskazywała, była naprawdę ciężka. Spośród 111 startujących zawodników i zawodniczek przybyłych z 39 miejscowości Polski południowej, bieg ukończyło 84. najbardziej wytrwałych biegaczy.

|<  <  2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 >  >|