Wrzesień 2014

Wtorek, 30 września 2014 12:41

Wóz bojowy dla OSP Łobzów

Od niedawna ochotnicy z Jeżówki i Wierzchowiska mogą cieszyć się z pozyskania nowych wozów strażackich. W trosce o stałe podnoszenie jakości wyposażenia lokalnych ochotniczych straży pożarnych burmistrz Jan Łaksa zadbał także o zakup samochodu dla kolejnej jednostki - bojowy wóz strażacki Mercedes-Benz 1222AF otrzymała jednostka OSP w Łobzowie, która w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 90. lecia powstania. Uroczyste przekazanie wozu odbyło się w niedzielę, 28. września 2014 r.

Poniedziałek, 29 września 2014 12:23

Taniec zatrzymał czas i porwał publiczność…

Koncerty jubileuszowe to zwykle mnóstwo wspomnień, radosnych spotkań, podsumowania… Obchody 15-lecia istnienia Teatru Tańca Actus Animi, które miały miejsce w ostatni weekend oczywiście zawierały te elementy, ale było jeszcze coś więcej – piękne twórcze przesłanie, mnóstwo pozytywnej energii, która emanuje z artystów i czar tańca – magia, której nie sposób zrozumieć, jeżeli się jej nie doświadczy osobiście. Gratulacje i życzenia zespołowi składał także burmistrz Jan Łaksa.

Poniedziałek, 29 września 2014 10:44

Szkolenie dla rolników: Integrowana produkcja roślin

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wspólnie z Centrum Doradztwa Rolniczego zaprasza do udziału w bezpłatnym dwudniowym szkoleniu w zakresie Integrowanej Produkcji, które odbędzie się w dniach 7-8 października 2014r. System IP jest to nowoczesny system jakości żywności, gwarantujący wysoką jakość płodów rolnych.

Poniedziałek, 29 września 2014 07:22

Najmłodsi poznali zasady bezpieczeństwa drogowego!

Kolejny rok z rzędu podjęliśmy inicjatywę popularyzacji zasad bezpieczeństwa wśród dzieci rozpoczynających etap nauki szkolnej. Przez cały tydzień prowadziliśmy prelekcje na ten temat. Zajęcia objęły najmłodszych uczniów szkół podstawowych oraz „zerówkowiczów” z Gminy Wolbrom. Organizatorami jak co roku byli Referat Komunikacji Społecznej i Promocji UMiG Wolbrom, Straż Miejska oraz niezawodna firma TRI- Poland.

Niedziela, 28 września 2014 14:36

Kabaret Hrabi zaprasza do DK

Są jeszcze ostatnie bilety na sobotni występ Kabaretu Hrabi. Oto zaproszenie jakie wystosowała do lokalnych widzów ta lubiana grupa:

|<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|