Sierpień 2020

Piątek, 21 sierpnia 2020 12:15

Oddział Małopolski PFRON informuje o naborze wniosków służących walce z COVID-19

Od 11 sierpnia 2020 roku do 31 sierpnia 2020 roku można składać wnioski o powierzenie grantów w ramach projektu pn. „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt przyczyni się do zapewnienia ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć prowadzonych przez WTZ

Piątek, 21 sierpnia 2020 11:21

III NABÓR DO PROJEKTU "MAŁOPOLSKA NIANIA 2.0" do 26.08.2020 r.

Województwo Małopolskie - Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie ogłasza TRZECI NABÓR DO PROJEKTU „MAŁOPOLSKA NIANIA 2.0”. Celem Projektu jest stworzenie warunków do podjęcia lub kontynuacji zatrudnienia przez Rodziców Dzieci w wieku do lat 3 oraz zwiększenie dostępności do usług opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3, w szczególności w gminach o ograniczonym dostępie do tych usług.

Piątek, 21 sierpnia 2020 10:49

Ostrzeżenie przed upałem

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu ostrzega! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek rano (21 sierpnia) ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałem w 12 województwach. Termometry pokażą ponad 30 st. Celsjusza. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w woj. śląskim (bez południowych powiatów), małopolskim (również bez południowych powiatów) i w świętokrzyskim.

Czwartek, 20 sierpnia 2020 15:07

Coraz bliżej adaptacji internatu na mieszkania socjalne i komunalne

W terminie do 31 marca 2021 roku planowane jest zakończenie przebudowy i adaptacji internatu na mieszkania socjalne i komunalne. Łącznie powstanie tam 25 lokali. Jest to kolejny etap w ramach autorskiego programu gminnego ”mieszkanie plus”. Przed ponad rokiem, w pierwszym etapie, w zmodernizowanym budynku byłego hotelu powstało 48 nowoczesnych mieszkań oraz nowa stacja pogotowia ratunkowego. Były to pierwsze od przeszło trzydziestu lat lokale komunalne oddane do użytku mieszkańcom gminy.

Środa, 19 sierpnia 2020 11:58

Wsparcie finansowe dla samozatrudnionych z Małopolski w ramach MTA: ruszyła rejestracja wniosków

Jest dobra wiadomość dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w naszym regionie. Od 17 sierpnia samozatrudnieni z Małopolski będą mogli składać wnioski o wsparcie w postaci bonu rekompensacyjnego w ramach poszerzonego pakietu przedsiębiorczości Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|