Wrzesień 2020

Środa, 30 września 2020 12:45

OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTWEM! Oświadczenie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu

W związku z informacją o prowadzeniu zbiórki środków i sprzedaży cegiełek na dzieci niepełnosprawne z naszego terenu, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu OŚWIADCZA, że aktualnie nie prowadzimy żadnej zbiórki na terenie gminy Wolbrom oraz gmin ościennych. Jedyną formą zbiórki prowadzoną przez PSONI Koło w Wolbromiu jest stacjonarna skarbona na terenie placówki w Wolbromiu ul. Skalska 22.

Wtorek, 29 września 2020 13:07

Gmina Wolbrom walczy z barszczem Sosnowskiego

Co roku, w okresie letnim wraca w Polsce temat Barszczu Sosnowskiego. Jest to wyjątkowo niebezpieczna roślina. W kontakcie ze skórą i w obecności światła słonecznego może powodować bolesne oparzenia. Dodatkowo, ta inwazyjna roślina jest bardzo trudna do zwalczania, łatwo się rozprzestrzenia i powoduje degradację środowiska przyrodniczego. Walkę z niebezpieczną dla ludzi rośliną podjęła Gmina Wolbrom również w tym roku.

Poniedziałek, 28 września 2020 13:34

Harmonogram odbioru odpadów PAŻDZIERNIK 2020

.

Poniedziałek, 28 września 2020 12:00

Zaproszenie do udziału w projekcie "Pod biało-czerwoną" - małopolskie

Ruszył projekt „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zakupu zależeć będzie jednak od mieszkańców gminy, która dołączy do projektu.

Czwartek, 24 września 2020 14:37

Gmina Wolbrom otrzymała dofinansowanie na realizację wycieczek w ramach projektu "Odkrywam Małopolskę"

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu z terenu Gminy Wolbrom będą uczestniczyć w wycieczkach dofinansowanych z projektu „Odkrywam Małopolskę” w ramach programu wsparcia turystki szkolnej współfinansowanego przez Województwo Małopolskie. Gmina Wolbrom pozyskała na ten cel 34 584,80 zł. ze środków budżetu Województwa Małopolskiego.

|<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7  >  >|