Sierpień 2020

Wtorek, 25 sierpnia 2020 14:46

Rusza otwarty konkurs ofert na finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "MALUCH+" 2021

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że działając na podstawie art. 62 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3(Dz. U. z 2020 r. poz. 326, z późn. zm.), ogłasza - w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”, zwanego dalej „Programem” - konkurs „MALUCH+” 2021.

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020 14:40

Firma WOLMOT Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko: Wulkanizator Węży Gumowych

Opis stanowiska: - wulkanizacja węży i kształtek gumowych w autoklawach, - praca w systemie 3-zmianowym – wolne weekendy, - samokontrola, - praca zespołowa.

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020 12:41

Wolbrom pnie się w rankingu najbogatszych samorządów

Pismo „Wspólnota” opublikowało kolejną edycję rankingu „Bogactwo samorządów”, tym razem w oparciu o dane za 2019 rok. Zestawienie, podobnie jak w latch ubiegłych, pomija wpływy z dotacji celowych, skupiając się na dochodach własnych i otrzymywanych przez Jednostki Samorządu Terytorialnego subwencjach. Zdaniem autorów rankingu - prof. Pawła Swianiewicza i dr Julity Łukomskiej uwzględnienie jedynie dochodów własnych i otrzymywanych subwencji - lepiej oddają hasło „zamożność”.

Sobota, 22 sierpnia 2020 15:03

Ostrzeżenie przed burzami i silnym wiatrem

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu ostrzega! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi burzami i wiatrem dla terenu woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, opolskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, śląskiego oraz części województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego

Piątek, 21 sierpnia 2020 18:57

Harmonogram wywozu śmieci do 31 grudnia 2020 r.

Zgodnie z dotrzymaną obietnicą Burmistrza MiG Wolbrom Adama Zielnika, ceny śmieci będziemy mieli nadal najtańsze w powiecie! Podczas sesji odbywającej się w dniu 12 sierpnia 2020 r. Rada Miejska przyjęła zaproponowane przez Burmistrza stawki: 21 zł. stawka podstawowa i 17 zł. dla nieruchomości powyżej 5 mieszkańców.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|