Kwiecień 2020

Czwartek, 30 kwietnia 2020 09:47

Przebudowa drogi powiatowej w Gołaczewach i Chełmie

Warunki pogodowe sprzyjają ekipom drogowców, którzy pracują przy przebudowie drogi powiatowej nr 1150K w Gołaczewach (ul. Jasna) oraz Chełmie (ul. Urocza). Zadanie to realizowane jest w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wkład własny kosztów pokryty zostanie po połowie przez Powiat Olkuski i Gminę Wolbrom. Całość zadania zamknie się kwotą 6,73 mln złotych brutto, a planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2020 r.

Czwartek, 30 kwietnia 2020 08:49

Wolbromscy radni po raz pierwszy głosowali zdalnie

Marcowa sesja Rady Miejskiej w Wolbromiu ze względu na zagrożenie koronawirusem nie odbyła się, a zyskany czas pozwolił przygotować się do kolejnej sesji, prowadzonej już w trybie zdalnym. XX nadzwyczajna sesja odbyła się w dniu 23 kwietnia 2020 r. Większość z radnych pozostała w swoich domach, część w urzędzie w oddzielnych pokojach. W swych gabinetach pozostali także przewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Żurek, burmistrz Adam Zielnik oraz skarbnik Edyta Żuchowicz-Reszka.

Środa, 29 kwietnia 2020 12:02

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega!

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na dzień 29 kwietnia 2020 r. Dziś od godz. 14.00 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 25 mm i wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy grad. Stopień zagrożenia 1.

Środa, 29 kwietnia 2020 11:37

Pomoc dla osób niepełnosprawnych - gdzie i jak złożyć wniosek ?

Oddział Małopolski PFRON informuje, że w ramach nowego programu PFRON, dedykowanego przeciwdziałaniu skutkom pandemii, osoby z niepełnosprawnościami, które w związku z zamknięciem placówek rehabilitacyjnych nie mogą korzystać z zajęć przez nie realizowanych, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. Wnioski można składać od 10 kwietnia do 4 września 2020 r. przez System Obsługi Wsparcia - sow.pfron.org.pl lub pocztą tradycyjną - wysyłając wniosek do powiatowego centrum pomocy rodzinie

|<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|