Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2020 » Sierpień » Harmonogram wywozu śmieci do 31 grudnia 2020 r.

Harmonogram wywozu śmieci do 31 grudnia 2020 r.

2020-08-21 18:57:37

Zgodnie z dotrzymaną obietnicą Burmistrza MiG Wolbrom Adama Zielnika, ceny śmieci będziemy mieli nadal najtańsze w powiecie! Podczas sesji odbywającej się w dniu 12 sierpnia 2020 r. Rada Miejska przyjęła zaproponowane przez Burmistrza stawki: 21 zł. stawka podstawowa i 17 zł. dla nieruchomości powyżej 5 mieszkańców.

Będziemy najtańsi pomimo wzrostu stawek nominalnych spowodowanych zwiększającą się ilością odbieranych odpadów (w 2016 r.  było to 5737 ton, w 2017 - 6312 t.  w 2018 - 6918 t. w 2019 - 7015 t. a w pierwszym półroczu 2020  r. - 3724 ton odpadów.

Dla porówniania, stawki obowiązujące w innych gminach powiatu:
Bolesław - 22 zł.
Bukowno - 28 zł.
Klucze - 24,50 zł.
Olkusz - 22 zł. (stawka wynikająca ze starej umowy, która kończy się we wrześniu br.).
Trzyciąż 23 zł.

Odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Wolbrom nadal zajmował się będzie Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław” Sp. z o.o. w Bolesławiu, który w przeprowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, przedstawił najkorzystniejszą ofertę. Cena ofertowa zamówienia opiewa na kwotę 5.711.211,42 zł. brutto.

Poniżej przedstawiamy harmonogram wywozu odpadów, obowiązujący do 31 grudnia 2020 roku (kliknij w odpowiedni teren z listy)