Czwartek, 11 stycznia 2018 14:46

Świąteczny czas w Szkole Podstawowej w Chełmie

Święta Bożego Narodzenia, czas szczególnej otwartości na drugiego człowieka, stał się czasem wyjątkowo aktywnie przeżytym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Chełmie. „Ty, który rodzisz się w śnieżynach serc ludzkich” pod takim tytułem odbyły się zmagania konkursowe zorganizowane przez szkołę. Ten metaforyczny tytuł zainspirował uczniów z gminy Wolbrom do ukazania w ich dziecięcej sztuce plastycznej motywu rodzącego się Jezusa.

Środa, 10 stycznia 2018 13:14

Czad i ogień - obudź czujność

Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu co roku w trakcie trwania okresu grzewczego wyjeżdżają do kilkunastu działań związanych z tlenkiem węgla spowodowanych przede wszystkim brakiem lub niewłaściwą eksploatacją i konserwacją urządzeń grzewczych

Środa, 10 stycznia 2018 12:18

Szkolenia za bony w Małopolsce

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie : https://www.pociagdokariery.pl

Wtorek, 09 stycznia 2018 11:24

Zaproszenie Burmistrza na uroczyste oddanie do użytku ulic Garbarskiej i Piłsudskiego

Początek nowego 2018 roku, stał się okazją do podziękowań za zakończenie największej ubiegłorocznej inwestycji drogowej, jaką była w Wolbromiu modernizacja 1354 metrowego ciągu ulic Piłsudskiego i Garbarskiej prowadzona w ramach tzw. „adamczykówek”. Z okazji dokończenia prac Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik pragnie zaprosić mieszkańców na uroczyste oddanie do użytku tej niezwykle ważnej dla miasta inwestycji.

Wtorek, 09 stycznia 2018 10:00

Adam Zielnik z odznaką Błękitnego Krzyża WOPR

W Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu Oddział Rejonowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Olkuszu podsumował sezon letni 2017. Spotkanie było szczególnie uroczyste, bo na rok 2017 przypada jubileusz 55-lecia istnienia WOPR-u. Podczas spotkania Stanisław Starzyk, który od 1981 roku piastuje funkcję Prezesa OR WOPR w Olkuszu, podsumował sezon letni i składał podziękowania zebranym ratownikom za wykonywaną służbę.

|<  <  55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63 - 64  >  >|