Czwartek, 22 listopada 2018 10:18

Przedszkolaki z PP 1 poznały pracę urzędu

W ramach zajęć edukacyjnych najmłodsi mieszkańcy gminy Wolbrom często odwiedzają urząd, aby zapoznać się z codzienną pracą urzędu i dowiedzieć się jakie sprawy można załatwić w poszczególnych wydziałach. Ostatnio Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu odwiedzili przesympatyczni goście - dzieci z Przedszkola Misia Uszatka. Przedszkolacy, dla większości których była to pierwsza wizyta w tej instytucji, zostali serdecznie przyjęci przez burmistrza Adama Zielnika.

Środa, 21 listopada 2018 18:57

Będzie bezpieczniej na drogach

W trosce o wygodę oraz bezpieczeństwo kierowców i mieszkańców burmistrz Wolbromia nie szczędzi na ten cel środków. Obok licznych nakładów na inwestycje drogowe, nie zapomina o infrastrukturze towarzyszącej. - Nowe chodniki, parkingi, miejsca postojowe, zatoczki autobusowe czy oświetlenie dróg, są nie mniej ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców, jak nowa nawierzchnia - przekonuje burmistrz Adam Zelnik.

Środa, 21 listopada 2018 13:27

Gminny Żłobek "Wesołe Pszczółki" od 1 stycznia

Zgodnie z uchwałą nr LV/635/2018 z dnia 15 listopada 2018 r. Rada Miejska w Wolbromiu, na wniosek Burmistrza Adama Zielnika, postanowiła z dniem 1 stycznia 2019 r. utworzyć nową gminną jednostkę budżetową pod nazwą Żłobek Gminny „Wesołe Pszczółki” oraz nadać jej Statut.

Wtorek, 20 listopada 2018 08:22

Pracowita kadencja 2014-2018 Rady Miejskiej i Burmistrza zakończona. Od dziś nowa Rada

15 listopada 2018 roku odbyła się ostatnia, LV sesja Rady Miejskiej w Wolbromiu. Radni jednomyślnie i jednogłośnie podjęli wszystkie uchwały, które były w porządku obrad, oraz dodatkowo zgłoszoną przez burmistrza, a dotyczącą zmiany w Wieloletnim Programie Finansowym. „Stara” Rada zakończyła tym samym kadencję. Z kolei Rada w nowym składzie zostanie zaprzysiężona już dziś, 20 listopada podczas I Sesji RM Miejskiej kadencji 2018-2023.

Piątek, 16 listopada 2018 18:16

UROCZYSTOŚCI W BYDLINIE dn. 18 LISTOPADA

Rekonstrukcja historyczna wizyty Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydlinie, którą zainscenizuje Szwadron Kawalerii Ochotniczej, otworzy uroczystości związane ze 104. rocznicą bitwy stoczonej przez IV i VI batalion 1 Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego z wojskami rosyjskimi na bagnach między Bydlinem a Załężem. Krwawa bitwa, która rozegrała się 17 i 18 listopada 1914 r. przeszła do historii jako bitwa pod Krzywopłotami.