Wtorek, 04 grudnia 2018 17:54

Z najgłębszym smutkiem informujemy, że w dniu 3 grudnia 2018 r. w wieku 44 lat odszedł na zawsze Nasz Kolega ś.p. Jacek MAZUR

Długoletni pracownik Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom - Młodszy Inspektor Straży Miejskiej.

Wtorek, 04 grudnia 2018 07:28

Zaproszenie na bezpłatną mammografię w dniu 10 grudnia

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom oraz Centrum Medyczne Maszachaba z Krakowa zapraszają, panie w wieku 50-69 lat (ur. 1968-1949) na bezpłatne badania mammograficzne, które wykonywane będą w dniu 10 grudnia 2018 r. roku, godz.: 12.00-18.00, w mammobusie ustawionym na parkingu Rynku. Z kolei o godz. 14.30 w sali w Strażnicy OSP Wolbrom (ul. Strażacka 1) odbędą się bezpłatne Warsztaty Zdrowia dla Kobiet.

Poniedziałek, 03 grudnia 2018 14:40

Od dziś nabór do nowo otwieranego Żłobka Gminnego "Wesołe Pszczółki" w Wolbromiu

Informujemy, że w dniu 3 grudnia 2018 r. rozpocznie się nabór dzieci do nowo otwieranego Żłobka Gminnego "Wesołe Pszczółki" w Wolbromiu, ul. Piłsudskiego 25.

Piątek, 30 listopada 2018 13:21

40 lecie HDK Wostal w Wolbromiu

W czwartek 29 listopada 2018 r. w budynku byłej harcówki członkowie Klubu HDK PCK „Wostal”oraz zaproszeni goście spotkali się, aby uczcić piękny jubileusz 40 -lecia powstania klubu. Po upamiętnieniu minutą ciszy zmarłych krwiodawców, prezes Koła HDK PCK „Wostal” Robert Pobudkiewicz przywitał wszystkich krwiodawców i zaproszonych gości oraz przedstawił zarys historii powstania klubu.

Czwartek, 29 listopada 2018 16:24

Oddają krew - ratują życie innym

Zapewne wszyscy wiemy jak ważnym lekiem jest krew. Mimo, iż medycyna idzie coraz bardziej na przód, zarówno krew jak i produkty krwiopochodne, nie szybko zostaną zastąpione preparatami sztucznego pochodzenia. Na szczęście są osoby, które problem nieustannego zapotrzebowania na ten „cudowny lek” starają się pomniejszyć - to honorowi krwiodawcy.