Środa, 14 listopada 2018 12:15

Druga odsłona muzycznej podróży przez wielką historię Polski

7 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”. Podobnie jak w ubiegłym roku, honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki w Krakowie oraz dyrektor SP w Wierzchowisku, Ewa Przyjemska – Kondziołka. Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Środa, 14 listopada 2018 11:37

Dla Niepodległej na motocyklach

STOWARZYSZENIE MOTOCYKLIŚCI WOLBROMSCY - również świętowali rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości. 11.11.2018 – grupa motocyklistów pod przewodnictwem Tomasza Płaszczyka zebrała się nad zalewem, by dopingować biegaczom z WOLBROM TEAM uczestniczącym w III Wolbromskim Biegu Niepodległości. Odpalając zaraz po starcie swe maszyny oraz trąbiąc, pozdrawiali biegaczy dodając im sił na dalsze kilometry biegu.

Wtorek, 13 listopada 2018 21:22

100 lat NIEPODLEGŁEJ POLSKI w Wolbromiu

Wczoraj, 11 listopada mieszkańcy gminy Wolbrom okazale świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych, obchody zainaugurowało złożenie wiązanek kwiatów, ustawienie wart honorowych w miejscach pamięci narodowej. O godzinie 10.00 w kościele pw. św. Katarzyny odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Czwartek, 08 listopada 2018 12:16

Wywóz odpadów komunalnych

Wywóz odpadów komunalnych i segregowanych w dniu 12 listopada 2018 r (poniedziałek).

Czwartek, 08 listopada 2018 10:13

Coraz bliżej kolejnej "adamczykówki"

We wrześniu burmistrz Adam Zielnik złożył wniosek na modernizację kolejnych ulic w ramach tzw. „adamczykówek”. Tym razem przyszedł czas na niezwykle zniszczone wolbromskie ulice: Fabryczną i Sportową. - Zgodnie z uświęconą tradycją naszych naprzemiennych „adamczykówek” w roku 2019 zostanie gruntownie przebudowana (wraz z mediami) ul. Fabryczna i Sportowa w Wolbromiu.