Czerwiec 2017

Piątek, 09 czerwca 2017 21:23

Konkursowe poduszki Karola zdobyły uznanie jury

W poniedziałek 5 czerwca 2017r. w Centrum Kultury w Bolesławiu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Konkursie Plastycznym pt. „Poducha z motywem ptaków” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu w ramach Powiatowego Festiwalu Kultury. Miło nam oznajmić, iż Karol Piąty, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich jako jedyny z naszej gminy został doceniony w formach plastycznych na Powiatowym Festiwalu Kultury.

Piątek, 09 czerwca 2017 14:47

Znamy harmonogram dyżurów przedszkoli

Znamy harmonogram dyżurów przedszkoli w okresie wakacyjnym

Piątek, 09 czerwca 2017 12:51

Konkurs recytatorski- Poezja Juliana Kornhausera

„Nie nauczyłem się poezji Juliana Kornhausera w szkole podstawowej. Czytaliśmy Mickiewicza, Miłosza i Szymborską, oczywiście Mickiewicza na poważnie, Miłosza i Szymborską z tych „bardziej przystępnych”, „dla młodszych czytelników”. Może to największy błąd naszej edukacji, że szkoła konfrontuje z poezją w imię wytłumaczalności, a nie bezradności i niepojmowalności; raczej treści, niż sposobów komunikowania (się).

Piątek, 09 czerwca 2017 11:13

Nagrody Burmistrza dla laureatów przedmiotowych konkursów dla gimnazjów

Z laureatami przedmiotowych konkursów dla gimnazjów spotkał się niedawno Burmistrz Adam Zielnik, który osobiście pogratulował gimnazjalistom osiągnięć w skali regionu i kraju, oraz złożył życzenia dalszych sukcesów. Prócz dyplomów gratulacyjnych, burmistrz uhonorował każdego dodatkowo czekami po 250 złotych każdy, na zakup materiałów szkolnych. Słowa uznania burmistrz skierował także do opiekunów, towarzyszącym uzdolnionym uczniom w uroczystości.

Piątek, 09 czerwca 2017 09:36

298 uczniów skorzystało z programu "Już pływam"

Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego i Gminy Wolbrom 298 uczniów szkół podstawowych skorzystało z nauki pływania w ramach projektu „Już pływam” realizowanego w ramach zadania pn. Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych na krytej pływalni w Zespole Basenów w Wolbromiu.