Marzec 2017

Piątek, 31 marca 2017 14:07

STOP POŻAROM TRAW

Przeprowadzane analizy wykazują, że przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. W większości przyczyną pożarów jest działalność człowieka, który jest przekonany, że spalenie trawy i pozostałości roślinnych spowoduje użyźnienie gleby i szybszy wzrost młodej roślinności. Niestety prawda jest inna, w pożarach giną szlachetne rośliny, które po pożarach zastępowane są przez szybciej rozwijające się gatunki mniej szlachetne i chwasty.

Piątek, 31 marca 2017 09:21

Burmistrz Adam Zielnik uhonorował wybitnych sportowców i działaczy

Zgodnie z Zarządzeniem nr 48/2017 Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom, Adam Zielnik za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej postanowił nagrodzić i wyróżnić sportowców oraz działaczy sportowych. Zarówno zawodnicy jak i trenerzy, którzy osiągnęli znaczące wyniki w swoich dziedzinach w roku 2016 zostali zaproszeni przez Burmistrza do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień.

Piątek, 31 marca 2017 07:15

SumiRiko Poland Sp. z o.o. zatrudni Specjalistę ds. Jakości

SumiRiko Poland Sp. z o.o. (dawniej TRI Poland Sp. z o.o.) to firma wchodząca w skład japońskiej grupy producentów części samochodowych Sumitomo Riko. Wśród naszych produktów znajdują się elementy: zawieszenia silnika, nadwozia, układu wydechowego oraz poliuretanowe osłony i pokrywy silnika, redukujące drgania i hałas powstający w trakcie pracy samochodu. Wyroby SumiRiko Poland Sp. z o.o. dostarczane są do ponad 50 zakładów, lokowanych w 19 krajach, na 5 kontynentach.

Czwartek, 30 marca 2017 13:47

W kinie Radość jest czym... oddychać

Burmistrz Miasta i Gminy Adam Zielnik uczestniczący w niedawnej konferencji Światowego Dnia Wody odbywającej się w Domu Kultury, mógł po raz pierwszy zapoznać się z działaniem nowo zamontowanego systemu wentylacji i klimatyzacji sali widowiskowej. Zarówno burmistrz jak i reszta uczestników konferencji wyraźną różnicę odczuli na … własnych płucach.

Czwartek, 30 marca 2017 13:28

Nagrody dla sportowców z Gimnazjum w Gołaczewach

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik gościł grupę gimnazjalistów z Gołaczew, aby złożyć serdeczne gratulacje oraz gratulacje za osiągnięte wyniki drugiego semestru roku szkolnego 2016/2017 w zawodach sportowych szczebla powiatowego. Listem gratulacyjnym uhonorowany został także opiekun młodych sportowców, zastępca dyrektora Tomasz Szczepankiewicz.

|<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|