Czerwiec 2017

Poniedziałek, 12 czerwca 2017 13:39

V Miejsko–Gminny Konkurs Języków Obcych dla Gimnazjów już za nami

W tym roku odbył się V Miejsko–Gminny Konkurs Języków Obcych dla Gimnazjów. To już kolejna edycja konkursu, który został zapoczątkowany w 2013 roku przez Gimnazjum nr 4. Przez następne lata kolejne gimnazja naszej gminy były gospodarzami potyczek językowych. Organizacją tegorocznej edycji zajęły się nauczycielki języków obcych z Zespołu Szkół w Zarzeczu – pani Katarzyna Barczyk i pani Teresa Szczepanek.

Sobota, 10 czerwca 2017 21:24

Piknik rodzinny ZSP w Wolbromiu- imprezą na 102

W dniu 9 czerwca, boisko wolbromskiego Przeboju było miejscem udanego pikniku rodzinnego, zorganizowanego w całości przez Radę Rodziców na czele z Przewodniczącą Joanną Kyć i przy współpracy Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu. Do wspólnej zabawy zachęcał Burmistrz Adam Zielnik i Dyrektor ZSP Stanisław Kołodziej, który złożył podziękowania burmistrzowi za udostępnienie boiska, co było – jak podkreślił dyrektor, niemałą niespodzianką dla szkoły.

Sobota, 10 czerwca 2017 19:02

Zespół Teatralny przy DK nagrodzony przez Burmistrza

Za udział w przedstawieniu „W poszukiwaniu magicznego orzecha Krakadu”, które zajęło pierwsze miejsce w Powiatowym Festiwalu Teatralnym „Teatralia”, Burmistrz Adam Zielnik nagrodził dziewczęta z Zespołu Teatralnego działającego przy Domu Kultury w Wolbromiu. Wręczając listy gratulacyjne, burmistrz wyraził zadowolenie, że rozwijając swoje zainteresowania i uzdolnienia, godnie reprezentują Miasto i Gminę Wolbrom w konkursach i festiwalach teatralnych o zasięgu powiatowym.

Sobota, 10 czerwca 2017 14:44

NASZ PATRON-TADEUSZ KOŚCIUSZKO - korespondencja z SP w Jeżówce

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 200 rocznicy śmierci Patrona Szkoły-Tadeusza Kościuszki, uczniowie z Jeżówki wzięli udział w kilku przedsięwzięciach. Zorganizowano wycieczkę do Krakowa, która w swoim planie miała wizytę w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych postaci Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki. Pracownicy muzeum przybliżyli dokonania naszego narodowego bohatera, jego zasługi w walce o wolność Polaków i Amerykanów.

Sobota, 10 czerwca 2017 12:42

Nagrody Burmistrza dla gimnazjalistów z Gimnazjum nr 4

Podczas kolejnego spotkania w urzędzie, Burmistrz Adam Zielnik uhonorował uczniów odnoszących sukcesy w konkursach szczebla powiatowego. Tym razem listy gratulacyjne i życzenia dalszych sukcesów otrzymali gimnazjaliści z Gimnazjum nr 4 za osiągnięcia w konkursie recytatorskim i teatralnym.