Czerwiec 2017

Czwartek, 08 czerwca 2017 16:10

W Powiecie Olkuskim trwa akcja bezpłatnych szczepień chroniących dzieci przed sepsą

Ruszyła akcja szczepień ochronnych przeciwko meningokokom grupy C dla dzieci urodzonych w 2015 roku i zameldowanych na terenie Powiatu Olkuskiego. Szczepienie poprzedzone jest konsultacją z lekarzem pediatrą. Rodzice nie ponoszą w związku z akcją żadnych kosztów. Meningokoki to bakterie, które stanowią ogromne zagrożenie zarówno dla zdrowia jak i życia dziecka, ponieważ mogą być przyczyną takich chorób jak posocznica - zwana potocznie sepsą - zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych i mózgu.

Czwartek, 08 czerwca 2017 15:07

Uwaga. w dn. 9 czerwca Urząd MiG Wolbrom będzie czynny do 14.45

W związku z uroczystościami pogrzebowymi związanymi ze śmiercią Matki p. Sekretarza i chęci uczestnictwa w uroczystościach większości pracowników, Urząd będzie czynny do godz. 14.45. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za niedogodności.

Czwartek, 08 czerwca 2017 14:58

9 czerwca zapraszamy do UMiG Wolbrom bocznym wejściem

W związku z wymianą drzwi wejściowych od strony Rynku, petenci urzędu proszeni są o korzystanie z wejścia od strony ul. Krakowskiej. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

Środa, 07 czerwca 2017 15:49

Barszcz, czy nie barszcz – oto jest pytanie

Barszcz Sosnowskiego to wyjątkowo niebezpieczna roślina, która niestety, występuje także w naszej gminie. W kontakcie ze skórą i w obecności światła słonecznego może powodować bolesne oparzenia. Dodatkowo, ta inwazyjna roślina jest bardzo trudna do zwalczania, łatwo się rozprzestrzenia i powoduje degradację środowiska przyrodniczego. Jak tą roślinę rozpoznać, i nie pomylić się przy jej zwalczaniu?

Środa, 07 czerwca 2017 15:11

Firma OTCF S.A. Zatrudni krawcową oraz pracownika magazynu

Firma OTCF S.A. - właściciel marek 4F, Outhorn, 4Faces zatrudni Krawcową (osoba z umiejętnościami szycia) - miejsce pracy: Wolbrom oraz Pracownika magazynu -miejsce pracy: Olkusz lub Wolbrom.