Lipiec 2017

Wtorek, 29 sierpnia 2017 08:23

Uwaga mieszkańcy Chełmu, Gołaczew i Zabagnia. OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu uprzejmie informuje, iż w związku z wprowadzeniem nazw ulic oraz zmianą numeracji porządkowej nieruchomości na terenie miejscowości Chełm, Gołaczewy i Zabagnie, zameldowanie osób pod nowy adres następuje z urzędu. W związku z powyższym nie ma konieczności zgłaszania się do Referatu Ewidencji Ludności w celu dokonania zmian meldunkowych.

Poniedziałek, 31 lipca 2017 17:33

Uwaga! UPAŁ!

Fala upałów dotarła do Polski. Dziś w Wolbromiu, w godzinach popołudniowych temperatura osiągnęła aż 35 stopni, czyli o trzy więcej niż zapowiadana. Wyjątkowo ciepła była dzisiejsza noc. W najchłodniejszym momencie, o godz. 5.30 termometr w naszym mieście wskazywał 21 stopni Celsjusza. W związku z falą upałów Instytut Meterologii i Gospodarki Wodnej W-PIB dla obszaru województwa małopolskiego, a także województw sąsiednich wydał ostrzeżenie meteorologiczne 3 stopnia.

Poniedziałek, 31 lipca 2017 14:07

Na niedzielnym pikniku z końmi

W niedzielne, upalne popołudnie 30 lipca, wolbromskie błonia ponownie w tym roku gościły miłośników koni, uczestniczących w pokazowych gonitwach organizowanych przez Stowarzyszenie Hodowców Małopolskich Koni Wyścigowych. Tłumnie, całymi rodzinami przybyli mieszkańcy. Dorośli dopingowali jeźdźcom, zaś dzieci, pod opieką dorosłych, uczestniczyły w mini gonitwach na kucykach. Nie małą frajdę dla najmłodszych stanowiły bezpłatne przejażdżki kucykami oraz konkursy z nagrodami.

Sobota, 29 lipca 2017 11:15

Odznaczenia i nominacje dla policjantów

W auli Powiatowej Komendy Policji w Olkuszu w środę 26 lipca br. swoje święto obchodzili policjanci. Gratulacje i życzenia policjantom składali m. in. przedstawiciele władz samorządowych. Tradycyjnie wójtowie i burmistrzowie z gmin powiatu olkuskiego przyznali wyróżnienia dla funkcjonariuszy o szczególnych zasługach dla społeczności lokalnej. W tym roku Burmistrz Adam Zielnik wyróżnił sierż. Wojciecha Manterysa, st. sierż. Rafała Gąsiorka i st. asp. Pawła Różanowskiego.

|<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|