Czerwiec 2017

Piątek, 02 czerwca 2017 12:03

Z wędką na zalewie

Jak co roku Koło Wędkarskie PZW nr 88 w Wolbromiu było organizatorem Festynu z okazji Dnia Dziecka. Impreza przygotowana dla naszych najmłodszych była jak najbardziej udana o czym świadczyły nieznikające uśmiechy dzieciaków, które mogły liczyć na skromny słodki poczęstunek i oczywiście na sportową rywalizację. Zawody, w których rywalizowało 26. dzieci trwały około dwóch godzin. Największą ilością złowionych ryb mógł pochwalić się Filip Kościelniak (3435 gram).

Czwartek, 01 czerwca 2017 18:54

Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. "Piękna nasza Polska cała"

Dnia 30.05.2017 w ZS Przedszkolu Publicznym nr 2 w Wolbromiu odbył się, już po raz drugi, Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Piękna nasza Polska cała”. Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych znajdujących się na terenie naszej gminy. W konkursie wzięło udział 27 przedszkolaków z dziesięciu placówek oświatowych:

Czwartek, 01 czerwca 2017 14:45

Uwaga kierowcy, wystapią utrudnienia na ul. Domy Kolejowe

Burmistrz Miasta i Gminy Adam Zielnik przygotował kolejną niespodziankę dla kierowców mających problem ze znalezieniem miejsc parkingowych w okolicach zakładów postomilowskich. Wkrótce, przy ulicy Domy Kolejowe, przybędzie dodatkowych 30 miejsc postojowych. Wszystko to za sprawą poszerzenia o dwa metry pasa do parkowania, wzdłuż ulicy na długości 135 metrów.

Czwartek, 01 czerwca 2017 12:35

Sukces Patrycji Ciepał w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Poszukiwanie Talentów". Nagrodą wyjazd do ośrodka naukowo-badawczego CERN w Genewie

29 i 30 maja na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”. Laureatką I miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych została Patrycja Ciepał uczennica klasy IIIc Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu (opiekun Irena Smoter). Patrycja została szczególnie doceniona przez organizatorów konkursu zdobywając dodatkowo trzy wyróżnienia w kategoriach: „Doświadczenia”, „Fizyka i sztuka” oraz „Fizyka dla najmłodszych”.

Czwartek, 01 czerwca 2017 11:49

Burmistrz Adam Zielnik nagrodził uczniów ZSP w Wolbromiu

Osiągnięcia sportowe ZSP w Wolbromiu w roku szkolnym 2016/2017 w biegach przełajowych oraz zmaganiach tanecznych zespołów cheerleaderek były okazją do nagrodzenia zarówno zawodniczek jaki i opiekunów oraz dyrekcji. Burmistrz Adam Zielnik, który zawitał osobiście do szkoły obok listów gratulacyjnych i podziękowań dla uczniów oraz opiekunów przekazał także czeki wartościowe dla zespołu cheerleaderek Karmen 300 złotych oraz czek 1000 zł. dla sportowców.