Czerwiec 2017

Wtorek, 06 czerwca 2017 12:41

Piknik wędkarski nad "Nerką"

Z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Wędkarskie „Nerka” z prezesem Stanisławem Biernackim na czele, było organizatorem kolejnego pikniku wędkarskiego dla dzieci i ich rodzin. W pikniku, który odbył się w niedzielę 4. czerwca, uczestniczyła setka dzieci. Głównym punktem imprezy były oczywiście zawody wędkarskie, w których udział wzięło blisko 40. najmłodszych wędkarzy. Maluchy, które nie wędkowały mogły uczestniczyć w konkursie rysowania kredą na betonie.

Wtorek, 06 czerwca 2017 12:03

Trwa drogowa ofensywa

Wiele dobrego dzieje się na naszych drogach gminnych. Po niedawno zmodernizowanych odcinkach dróg w Podlesicach II (2100 metrów) oraz Domaniewicach, 1890 metrowego łącznika z „Bydlinką” przyszedł czas na kolejne drogi. Zgodnie z zapowiadaną przez Burmistrza Adama Zielnika niespodzianką, w Domaniewicach dodatkowo wyremontowany został także 175 metrowy odcinek drogi za tzw. suchym stawem. Z kolei w Wolbromiu dokończono remont ulicy Kotliny oraz Dojazdowej.

Wtorek, 06 czerwca 2017 11:55

"To i owo na ludowo"- tradycja i czas spędzony z rodziną-o festynie w Zespole Szkół w Dłużcu

3 czerwca w naszej szkole odbył się rodzinny festyn pod hasłem „To i owo na ludowo”. Tradycyjnie zawitali do nas zaproszeni goście: pani poseł Lidia Gądek, radni Miasta i Gminy Wolbrom: pani Lidia Malinowska i pan Marcin Grzanka, sołtys wsi Dłużec pan Marian Barczyk, sołtys wsi Strzegowa pan Czesław Gbyliczek, prezes OSP Dłużec pan Mieczysław Piputa, przewodnicząca Rady Rodziców pani Żaneta Zielnik- Kyć oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy.

Wtorek, 06 czerwca 2017 11:14

Kolejny sukces przyrodniczy uczennicy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich

Pod koniec maja w budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie odbyło się podsumowanie etapu regionalnego Konkursu „Mój las” organizowanego przez Wojewódzki Zarząd Lasów Państwowych w Krakowie. W gronie laureatów znalazła się uczennica klasy IV Aleksandra Lipińska, która pod kierunkiem pani Zdzisławy Posełek napisała pracę na temat „Funkcje drzewa w przyrodzie” i w kategorii uczniów klas IV-VI zajęła V miejsce.

Wtorek, 06 czerwca 2017 11:02

Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 2 i Prywatne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie zorganizowały konkurs plastyczny Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-3 i 4-6 szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.