Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Czerwiec » Konkursowe poduszki Karola zdobyły uznanie jury

Konkursowe poduszki Karola zdobyły uznanie jury

2017-06-09 21:23:10

W poniedziałek 5 czerwca 2017r. w Centrum Kultury w Bolesławiu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w Konkursie Plastycznym pt. „Poducha z motywem ptaków” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu w ramach Powiatowego Festiwalu Kultury. Miło nam oznajmić, iż Karol Piąty, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich jako jedyny z naszej gminy został doceniony w formach plastycznych na Powiatowym Festiwalu Kultury.

Karol Piąty pod kierunkiem pani Agnieszki Maj-Koryczan wykonał pracę pt. „Moja sowa”, za którą zdobył wyróżnienie. Przedmiotem konkursu było zrobienie poduszki z tkaniny z motywem ptaków, występujących w kulturze ludowej naszego regionu. Jury podkreśliło, iż w tym roku był bardzo wysoki poziom wszystkich zgłoszonych prac. Dlatego tym trudniej było im wyłonić nagrodzone projekty spośród 49 nadesłanych. Trzeba przyznać, iż uroczystość wręczenia nagród miała bardzo nietypowy charakter, ponieważ odbyła się w malowniczym parku okalającym dworek, w którym znajduje się CK w Bolesławiu. Natomiast wszystkie zgłoszone prace rozwieszone były między drzewami, tworząc tym samym niesamowite tło całego wydarzenia.

Gratulujemy Karolowi i życzymy Mu dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć: