Czerwiec 2017

Niedziela, 18 czerwca 2017 11:25

VI PIKNIK RODZINNY w Jeżówce - koresponencja

11 czerwca odbył się RODZINNY PIKNIK w Szkole Podstawowej w Jeżówce, który był już szóstą edycją wspólnej integracyjnej zabawy. Popularyzacja zdrowego trybu życia, integracja mieszkańców to ważne cele imprezy. Swoją obecnością zaszczycili nas Ksiądz Proboszcz Antoni Kazior, Doradca Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Bożena Konieczna, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół Dorota Świerczek, Prezes OSP w Jeżówce Józef Łysek, Sołtys Wsi Iwona Żelazny, Przewodniczący Rady Sołeckiej Robert Stojek.

Niedziela, 18 czerwca 2017 10:31

SPOTKANIE AUTORSKIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CHEŁMIE - korespondencja

W ramach projektu mającego podnieść czytelnictwo wśród uczniów, w dniu 7.06.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z twórcą bajek dla dzieci, panem Karolem Kozłowskim. Na spotkaniu przedstawił on interesujące fakty związane ze swoją twórczością oraz opowiedział historię zwierząt – bohaterów swoich książek. Jego prelekcja była tak ciekawa, że uczniowie nabywali proponowane książki, a pan Karol wszystkim składał pisemną dedykację.

Czwartek, 15 czerwca 2017 20:53

Na pikniku rodzinnym ZSP w Łobzowie

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie byli organizatorami Festynu Rodzinnego z okazji niedawnego Dnia Dziecka. W programie festynu znalazły się występy artystyczne w wykonaniu uczniów ZSP w Łobzowie w tym: program słowno-muzyczny „Dla rodziców”, konkurs talentów, występ działającego przy szkole kabaretu „Kociokwików Męczących”. Dzieci i dorosłych zabawiał także spektakl „Przygody Robinsona Cruzoe” w wykonaniu teatru „Latający Kapelusz”.

Środa, 14 czerwca 2017 21:27

Konkurs plastyczny- „Ilustracja do wiersza Juliana Kornhausera”- rozstrzygnięty

Kolejnym elementem projektu zainicjowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, było ogłoszenie Gminnego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza Juliana Kornhausera. Konkurs ten, podobnie jak wcześniejszy- recytatorski, wzbudził zainteresowanie zarówno wśród uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjów naszej gminy. Mimo że wiersze nie należą do łatwych, uczniowie przesłali bardzo wartościowe prace, które oceniło jury powołane przez koordynatora projektu.

Wtorek, 13 czerwca 2017 21:08

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Dzień Dziecka w niepublicznych szkołach

Przeżycia, doświadczenia, emocje. To z tych składników zbudowany jest dziecięca rzeczywistość. Świat istot wrażliwych, z upodobaniem odkrywających świat. Mając na uwadze ten fakt święto dzieci- Dzień Dziecka w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Porębie Górnej i Niepublicznej Szkole Podstawowej w Porębie Dzierżnej został zaplanowany tak, by zapewnić najmłodszym jak najwięcej wrażeń i przeżyć.