Czerwiec 2017

Wtorek, 27 czerwca 2017 11:44

Sekcja Teatralna działająca przy Domu Kultury w Wolbromiu na Finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu.

Nowosądecki BAJDUREK jest jedną z najstarszych i najbardziej znaczących imprez teatralnych w Małopolsce. Festiwal odbywa się w dwóch etapach: eliminacji powiatowych, w których uczestniczy ponad 200 zespołów oraz spotkania finałowego w Nowym Sączu dla ok. 25 najlepszych grup teatralnych. Różnorodność formuł i konwencji teatralnych, bogaty repertuar i bardzo dobra praca z dziećmi - to cechy finałowych przedstawień.

Wtorek, 27 czerwca 2017 11:34

Stadion Przeboju w renowacji

Do 24 lipca będą trwały, rozpoczęte wczoraj planowane prace renowacyjne płyty boiska piłkarskiego wraz z boiskiem pomocniczym. Prace są niezbędne, aby utrzymać jakość płyty jak w najlepszym stanie i mogła służyć jak najdłużej zwiększającej się ilości użytkowników. Kompleksowa renowacja boisk wykonywana w całości ze środków gminnych, obejmie następujące czynności pielęgnacyjne:

Wtorek, 27 czerwca 2017 10:29

Zapraszamy na Turniej DTS CUP 2017 na Orliku

W dniu 1 lipca na wolbromskim „Orliku” odbędzie się Turniej Piłkarski DTS CUP drużyn siedmioosobowych. Organizowana po raz siódmy impreza sportowa, odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Organizatorzy zapraszają drużyny 7-osobowe do udziału w rywalizacji. Szczegóły na plakacie poniżej:

Wtorek, 27 czerwca 2017 08:51

Przedsiębiorco, poznaj możliwości eksportu do Kazachstanu

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego organizuje w miesiącu czerwcu bezpłatne spotkania informacyjne dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego nt. możliwości eksportu do Kazachstanu. Spotkania skierowane są także do małopolskich przedsiębiorców zainteresowanych eksportem i nawiązaniem relacji biznesowych z tym perspektywicznym gospodarczo państwem.

Poniedziałek, 26 czerwca 2017 13:42

Gimnazjaliści z Gminy Wolbrom najlepsi w powiecie, w testach egzaminacyjnych

Poznaliśmy wstępne wyniki testów gimnazjalnych, które przeprowadzane były w dniach 19 -21 kwietnia 2017 r. Miło nam poinformować, że gimnazjaliści z Gminy Wolbrom (w klasyfikacji łącznej) okazali się najlepszymi uczniami w powiecie, zdobywając w większości pierwsze miejsca poszczególnych egzaminów. Dodatkowo nasi gimnazjaliści uplasowali się znacznie powyżej średniej wojewódzkiej.