Listopad 2015

Poniedziałek, 16 listopada 2015 11:24

II Wieczór Polskiej Pieśni i Poezji Patriotycznej - korespondencja

Narodowe Święto Niepodległości to wspaniała okazja, żeby przypomnieć, często już zapomniane i zakurzone pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom we wszystkich ważnych dla kraju momentach – gdy walczyli o wolność, gdy ruszali w bój, gdy ginęli za Polskę. 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu odbył się II Wieczór Polskiej Pieśni i Poezji Patriotycznej zorganizowany przez panie: Edytę Oleksy, Anetę Bąchor, Beatę Kośmider, Renatę Kaczmarczyk, Małgorzatę Łaksę i Izabelę Klimek.

Poniedziałek, 16 listopada 2015 11:17

Święto Niepodległości w OREW Wolbrom - korespondencja

Słowa Jana Pawła II „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną…” były mottem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w OREW Wolbrom, które odbyły się w dn. 9 listopada. W uroczystości uczestniczyli podopieczni PSOUU Koło w Wolbromiu (OREW Wolbrom i WTZ w Lgocie Wolbromskiej), a także zaproszeni goście z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu, Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Zawierciu oraz z Zespołu Szkół w Wolbromiu.

Poniedziałek, 16 listopada 2015 10:04

Przypominamy - od dziś remont przejazdu!

W związku z zaplanowanym remontem przejazdu kolejowego na ulicy Miechowskiej w Wolbromiu od 16 listopada przez ok. 14 dni kalendarzowych nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego części tej ulicy. Trasa objazdu na czas naprawy została wyznaczona drogą nr 1144K na odcinku Wierzchowisko-Brzozówka-ul. 1 Maja w Wolbromiu do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 794.

Piątek, 13 listopada 2015 10:19

Uwaga - utrudnienia drogowe

Informujemy, że w związku z zaplanowanymi na dziś pracami drogowymi na os. Łukasińskiego zostanie wyłączony z ruchu odcinek głównej drogi przez osiedle. Ruch zostanie poprowadzony łukiem przez wewnętrzne drogi osiedlowe. Prosimy o stosowanie się do zaleceń służb drogowych i ostrożność.

Piątek, 13 listopada 2015 09:28

Odszedł Zdzisław Skoczyń

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Zdzisława Skoczynia, radnego powiatowego i do niedawna dyrektora MZGKiM w Wolbromiu. Przez wiele lat pracy służył Wolbromiowi i naszej Gminie. Odchodząc na emeryturę miał wiele planów, był pełen energii, chciał jeszcze tyle zrobić… Pozostanie w naszej pamięci jako dobry kolega i życzliwy człowiek. Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy wyrazy współczucia