Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Listopad » Święto Niepodległości w OREW Wolbrom - korespondencja

Święto Niepodległości w OREW Wolbrom - korespondencja

2015-11-16 11:17:46

Słowa Jana Pawła II „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną…” były mottem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w OREW Wolbrom, które odbyły się w dn. 9 listopada. W uroczystości uczestniczyli podopieczni PSOUU Koło w Wolbromiu (OREW Wolbrom i WTZ w Lgocie Wolbromskiej), a także zaproszeni goście z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu, Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Zawierciu oraz z Zespołu Szkół w Wolbromiu.

Pierwszy punkt programu stanowiła barwna inscenizacja wydarzeń z historii Polski w wykonaniu wychowanków OREW. Następnie uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół w Wolbromiu zaprezentowali pokaz musztry, po czym odbył się Konkurs recytatorski oraz prezentacji pieśni patriotycznych z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W konkursie zaprezentowano 20 utworów recytowanych i śpiewanych.
I miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Zawierciu za utwór śpiewany pt.: „Mix patriotyczny”.
II miejsce - Barbara Krawczyk z OREW za recytację utworu Wandy Chotomskiej pt.: „Twój dom”.
III miejsce - Wojciech Tracz z OREW za recytację wiersza Czesława Janczarskiego pt. „Piękna jest nasza ziemia”.
Uroczystość przebiegała w podniosłej, a zarazem miłej atmosferze, a jej uwieńczeniem była wspólna zabawa.

7-(Kopiowanie).jpg

8-(Kopiowanie).jpg
Zapraszamy też do galerii zdjęć: http://psouu-wolbrom.pl/galeria/2016/042/index.html