Listopad 2015

Wtorek, 17 listopada 2015 10:17

Uniwersytet Dziecięcy w Wolbromiu zaprasza

5 grudnia br. dzieci w wieku 6-12 lat będą mogły rozpocząć niezwykłą przygodę ze światem nauki w ramach uruchamianego Uniwersytetu Dziecięcego w Wolbromiu. Jest to nowy projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Urząd Miasta i Gminy Wolbrom pod honorowym patronatem Burmistrza Adama Zielnika. Wykład pokazowy na temat właściwości ciekłego azotu, który odbył się w DK przyciągnął i bardzo zainteresował liczną publiczność.

Wtorek, 17 listopada 2015 07:12

Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Wierzchowisku - korespondencja

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych dla nas- Polaków świąt państwowych. Ten szczególny dzień nie tylko przypomina nam krwawą przeszłość Ojczyzny, lecz przede wszystkim jest lekcją współczesnego patriotyzmu. Ma nam przypominać, jaką cenę zapłaciliśmy za wolność oraz uczyć, że choć patriotyzm jest indywidualną sprawą każdego człowieka, to obowiązek obrony niepodległości spoczywa na każdym Polaku. A patriotyzm może uzewnętrzniać się w różny sposób.

Poniedziałek, 16 listopada 2015 16:44

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu „Programu współpracy Gminy Wolbrom z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego” na 2016 rok.

Poniedziałek, 16 listopada 2015 13:24

Świętowaliśmy rocznicę

101 lat temu na bagnach pomiędzy Bydlinem i Załężem, nieopodal wsi Krzywopłoty, legioniści marszałka Piłsudskiego stoczyli krwawą bitwę z wojskami rosyjskimi, która przeszła do historii jako „Polskie Termopile”. 15. listopada odbyły się uroczystości rocznicowe. Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem pamięci „Tych co walczyli, tych co zginęli i tych, którzy byli poszkodowani”, który powstał w Załężu z okazji ubiegłorocznej 100 rocznicy bitwy, z inicjatywy mieszkańców.

Poniedziałek, 16 listopada 2015 12:42

Fagumit poszukuje pracownika

Firma "Fagumit" sp. z o.o. w Wolbromiu poszukuje specjalisty do działu księgowości i finansów. Wymagane wykształcenie wyższe ekonomiczne, dobra znajomość obsługi komputera. Mile widziane doświadczenie w w służbach finansowo-księgowych oraz znajomość prawa podatkowego. Dokumenty aplikacyjne należy przesyłać na adres ksiegowosc@fagumit.com.pl