Listopad 2015

Środa, 25 listopada 2015 10:40

Warto wiedzieć

Wczoraj w wolbromskim Domu Kultury odbyło się zainicjowane przez burmistrza i promowane przez nas spotkanie informacyjne dla mieszkańców na temat możliwości pozyskiwania środków na wdrażanie nowoczesnych i odnawialnych źródeł energii przez indywidualnych użytkowników. Z wiedzy i doświadczenia przybyłych prelegentów skorzystało blisko stu zainteresowanych tematami mieszkańców naszej gminy.

Środa, 25 listopada 2015 08:54

XXI Konkurs Wiedzy Biblijnej - korespondencja

19 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kąpielach Wielkich odbył się dekanalny etap XXI Konkursu Wiedzy Biblijnej. O godzinie 10.00 osiemnaścioro uczniów szkół podstawowych z Bydlina, Dłużca, Jeżówki, Kąpiel Wielkich, Szreniawy, Wierzchowiska i Wolbromia (wyłonionych podczas szkolnych eliminacji) rozpoczęło pisemne zmagania z konkursowymi pytaniami. Tegoroczna edycja dotyczyła znajomości Ewangelii wg św. Łukasza.

Wtorek, 24 listopada 2015 14:28

Krwiodawcy FTT Wolbrom ratują życie od 45 lat

Jubileusz 45.lecia działalności świętowali krwiodawcy najstarszego w powiecie olkuskim Klubu HDK, działającego przy Fabryce Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. Dni Honorowego Krwiodawstwa przypadające w dniach 22-26 listopada, były okazją do zorganizowania corocznego spotkania, w czasie którego dziękowano wszystkim tym, którzy przyczyniają się czynnie do ratowania życia ludzkiego oraz wspierają ideę honorowego krwiodawstwa. Uroczyste spotkanie odbyło się 20 listopada w biurowcu FTT.

Wtorek, 24 listopada 2015 11:44

KRUS zaprasza na szkolenie

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wolbromiu serdecznie zaprasza wszystkich rolników i mieszkańców wsi na szkolenie, podczas którego zostaną omówione ważne tematy, dotyczące m.in. zmian w systemie ubezpieczeń społecznych rolników, zasad korzystania z rehabilitacji leczniczej oraz zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Spotkanie odbędzie się 27. listopada 2015 r. (piątek) o godz. 15 w sali KRUS PT Wolbrom, przy ul. Miechowskiej 4.

Poniedziałek, 23 listopada 2015 15:55

Będzie jaśniej

Zakończyło się postępowanie przetargowe, a dziś została podpisana umowa z wykonawcą oświetlenia w trzech newralgicznych miejscach w Wolbromiu: na os. Wąwóz Kapkazy, na ul. Wrzosowej oraz przy garażach obok cmentarza. Do wykonania zadanie wybrano firmę OBI COMPLEX Rafała Zgody z Żor, który złożył najlepszą ofertę z kwotą 295 200 zł i gwarancją na 5 lat.