Luty 2015

Piątek, 27 lutego 2015 15:43

Nowy dowód osobisty

Od 1 marca w nowym dowodzie osobistym nie będzie już informacji o adresie zameldowania. Dzięki integracji rejestrów państwowych, urzędy same w razie potrzeby zweryfikują nasze dane adresowe w rejestrze PESEL. W banku czy u notariusza wystarczy oświadczenie obywatela potwierdzone własnoręcznym podpisem.

Piątek, 27 lutego 2015 14:06

Programy i strategia przyjęte

Rada Miejska w Wolbromiu przyjęła wczoraj przedłożony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2015 oraz Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Wolbrom na lata 2014-2020. Teksty dokumentów w załączeniu.

Piątek, 27 lutego 2015 07:53

Zmiany w budżecie Gminy na 2015 r.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu jednomyślnie przyjęta została uchwała zmieniająca WPF. Zasugerowana przez burmistrza Adama Zielnika potrzeba zmian w projekcie modernizacji oczyszczalni ścieków skutkuje przesunięciem kwoty 3 mln zł na inne cele. Burmistrz zastrzega, że modernizacja oczyszczalni ścieków nadal pozostaje priorytetem w zakresie działań inwestycyjnych i zadanie to pozostaje w WPF, tylko jego rozpoczęcie nastąpi w przyszłym roku.

Piątek, 27 lutego 2015 07:25

Zmiana skarbnika MiG Wolbrom

Od 1 kwietnia finansami gminy Wolbrom będzie zarządzała nowa skarbniczka Edyta Żuchowicz-Reszka, dotychczasowa skarbniczka w Trzyciążu. Rada Miejska w Wolbromiu przyjęła jej kandydaturę jednomyślnie. Wcześniej ze stanowiska odwołany został Jan Turek. Za jego odwołaniem zagłosowało 18 radnych. Jeden wstrzymał się od głosu.

Czwartek, 26 lutego 2015 12:17

Kobiece perspektywy – II Małopolski Kongres Kobiet

Ruszyła rejestracja uczestników organizowanego przez Stowarzyszenie Most Kobiet pod hasłem "Kobiece perspektywy" II Małopolskiego Kongresu Kobiet, który odbędzie się 7 marca 2015 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Uczestniczki spotkania będą rozmawiały o zarządzaniu, polityce, feminizmie, mediach, ekologii i pasjach przedstawianych z kobiecej perspektywy.

|<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|