Listopad 2015

Piątek, 20 listopada 2015 14:09

Hydrolodzy przygotowali opracowanie

W ostatnich dniach Gmina Wolbrom otrzymała gotowe opracowanie „Analiza hydrologiczno-hydrauliczna, dotycząca niekontrolowanego spływu wód powierzchniowych w miejscowościach Poręba Górna, Strzegowa i Załęże”, które zostało zlecone specjalistom hydrologom w ramach przygotowań do podjęcia działań przeciwpowodziowych. Na podstawie dokumentu będzie można podejmować konkretne decyzje o inwestycjach i ich kolejności. Wiadomo, że będą one kosztowne i nie da się ich zrealizować od razu

Czwartek, 19 listopada 2015 13:55

Chcesz pomocy w wymianie pieca? – wypełnij ankietę

Przystąpienie Gminy Wolbrom do realizacji zadań z zakresu modernizacji źródeł ciepła w ramach Programu KAWKA oraz Programu Ograniczenia Niskiej Emisji może dać mieszkańcom Gminy Wolbrom szansę na uzyskanie znacznego dofinansowania modernizacji źródeł ciepła. Aby ubiegać się o pomoc finansową Gmina musi znać liczbę zainteresowanych udziałem w projekcie mieszkańców. Trzeba wypełnić ankietę.

Czwartek, 19 listopada 2015 13:03

Jabłko zamiast papierosa

Uczniowie wolbromskiego Zespołu Szkół wzięli dziś udział w akcji „Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami” organizowaną już po raz piąty w powiecie i pierwszy w Wolbromiu przez olkuską Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Akcję objął honorowym patronatem niepalący od 15 lat burmistrz Adam Zielnik.

Środa, 18 listopada 2015 10:45

Zwiększ swoje kompetencje wychowawcze

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu zaprasza do udziału w zajęciach poświęconych treningowi umiejętności wychowawczych. Zajęcia odbędą się w dniach 20 i 27 listopada w godz. 9-13 w siedzibie MOPS przy ul. Skalskiej 20.

Wtorek, 17 listopada 2015 10:42

Uwaga na oszustów!

Jak informuje Starostwo w Olkuszu na terenie naszego powiatu pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników TAURON i PGNiG, którzy pod pozorem legalizacji liczników energii elektrycznej lub gazu wymuszają podpisy na dokumentach, które następnie zabierają. W związku z tym faktem apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i sprawdzanie legitymacji służbowych osób, które do nas przychodzą z ofertą oraz o niepodpisywanie dokumentów, bez wcześniejszego zapoznania się z nimi.