Listopad 2015

Czwartek, 12 listopada 2015 15:27

Zaproszenie na koncert do DK

Niedawno dotarł do nas list, który z przyjemnością przedstawiamy naszym czytelnikom. List przysłała Victoria Coghlan – sceniczna partnerka Luka Oldfilda, którzy wkrótce zagrają koncert w wolbromskim DK. Victoria prosi nas o zareklamowanie wydarzenia i serdecznie zaprasza do udziału w koncercie ich zespołu GypsyFingers wolbromską (i nie tylko) publiczność. Jak pisze artystka – muzykę zespołu rekomendują w polskich mediach liczący się prezenterzy Piotr Metz i Marek Sierocki.

Czwartek, 12 listopada 2015 14:48

Hodowcy gołębi podsumowali sezon

Tyle samo powrotów gołębi do domu, co wypuszczonych życzyli sobie hodowcy gołębi wolbromskiego Oddziału PZHGP Śląsk -Wschód podczas spotkania podsumowującego sezon, jakie odbyło się w Restauracji Sadyba w dniu 10. listopada. Najlepszym hodowcom wręczone zostały wyróżnienia w postaci odznaczeń, pucharów i dyplomów za zdobycie tytułów mistrzowskich w poszczególnych seriach, czy konkurencjach, zarówno wśród młodych, jak i dorosłych gołębi.

Czwartek, 12 listopada 2015 14:48

Uwaga – będą duże utrudnienia dla kierowców

W związku z zaplanowanym remontem przejazdu kolejowego na ulicy Miechowskiej w Wolbromiu od 16 listopada przez ok. 14 dni kalendarzowych nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego części tej ulicy. Trasa objazdu na czas naprawy została wyznaczona drogą nr 1144K na odcinku Wierzchowisko-Brzozówka-ul. 1 Maja w Wolbromiu do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 794.

Czwartek, 12 listopada 2015 14:28

Jak obchodziliśmy Święto Niepodległości

Wczoraj, 11 listopada mieszkańcy gminy Wolbrom świętowali 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobnie jak w latach ubiegłych, obchody zainaugurowało złożenie wiązanek kwiatów, ustawienie wart honorowych w miejscach pamięci narodowej. O godzinie 10.00 w kościele pw. św. Katarzyny odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Czwartek, 12 listopada 2015 10:40

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu „Programu współpracy Gminy Wolbrom z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego” na 2016 rok.