Kwiecień 2014

Środa, 09 kwietnia 2014 14:20

Informacja Urzędu Skarbowego

W załączeniu informacja Urzędu Skarbowego dla rolników o podatku VAT:

Środa, 09 kwietnia 2014 11:40

Dlaczego mam zadyszkę skoro tylko zjeżdżam?

Jazdę na rowerze downhillowym zaczęłam 8 lat temu. Z roku na rok idzie mi coraz lepiej, a i osiągnięcia są bardziej zadowalające. Przygotowania do sezonu, który zaczyna się pod koniec kwietnia, są długie, wyczerpujące i trwają praktycznie przez cały rok… O swojej pasji, osiągnięciach i osobach wspierających opowiada nam Katarzyna Górnicka z Wolbromia – mistrzyni Małopolski w ekstremalnym zjeździe górskim.

Środa, 09 kwietnia 2014 10:30

Na sesji o schetynówce

Na wczorajszą sesję Rady Miejskiej przybył wicestarosta Paweł Piasny, który oprócz zapewnień, że absolutnie nie zgadza się z opinią, że powiat traktuje nas po macoszemu, nie przywiózł żadnych konkretnych dobrych wiadomości. Przekonywał, że jako Paweł Pisany nie zgadzał się od lat z polityką władz powiatu, która doprowadziła do obecnej zapaści finansowej, ale jako aktualny starosta musi ponosić jej konsekwencje. Prosił o spokój w prowadzeniu negocjacji w sprawie finansowania remontu schetynówki.

Środa, 09 kwietnia 2014 10:11

Stan bezpieczeństwa w Gminie Wolbrom

Jak co roku, podczas obrad sesji Rady Miejskiej omawiany był stan bezpieczeństwa na terenie gminy. Zagadnienia i statystyki związane bezpieczeństwem przybliżyli zebranym przedstawiciele policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Z prezentowanych materiałów wynika, że sytuacja nie zmienienia się drastycznie, niektóre rodzaje przestępstw, wykroczeń lub zajść się lekko nasiliły, inne zmniejszyły częstotliwość występowania – nasza gmina stosunkowo łagodnie funkcjonuje w ramach normy.

Wtorek, 08 kwietnia 2014 10:07

Żądasz czystości - zachowaj ją sam!

Minęło już trochę czasu od wejścia w życie ustawy śmieciowej. Mieszkańcy gminy Wolbrom dość szeroko uświadamiani byli w dziedzinie segregacji śmieci. Niestety wspólna lekcja, której celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym miała zmniejszyć się ilość nielegalnych wysypisk, nie dla wszystkich była pouczająca. Nadal pojawiają się sterty śmieci, za które nikt nie bierze odpowiedzialności.