Kwiecień 2014

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:54

Poezja pokonała bariery niepełnosprawności

W piątek 11 kwietnia na scenie wolbromskiego DK odbyły się II Małopolskie Impresje Osób Niepełnosprawnych, których organizatorami byli WTZ w Lgocie Wolbromskiej oraz DK w Wolbromiu. Impresje były drugą- bardzo udaną edycją konkursu, którego celem jest przede wszystkim stworzenie możliwości uczestnictwa w kulturze osób niepełnosprawnych. W konkursie wzięli udział podopieczni placówek opiekuńczych: ŚDS, WTZ i DPS, którzy recytując wiersze znanych poetów, dostarczyli widzom wielu wzruszeń.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:47

Przedsmak Wielkiej Nocy

Choć do Wielkiej Nocy został tydzień, atmosferę świąt można było poczuć już w ostatnią sobotę. W wolbromskim DK, odbył się konkurs koszy wielkanocnych połączony z projekcją filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was”. Kosze wielkanocne, zarówno te tradycyjne, jak i nieco unowocześnione zaprezentowały panie z 15 Kół Gospodyń Wiejskich: Chełmu, Chrząstowic, Dłużca, Domaniewic, Gołaczew, Kalisia, Kąpiel Wielkich, Kąpiołek, Łobzowa, Miechówki, Strzegowej, Wierzchowiska, Załęża, Zarzecza i Zasępca.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 11:40

Jeszcze łatwiejszy dostęp do informacji

Informujemy naszych czytelników, że w trosce o jeszcze lepszy przepływ informacji pomiędzy UMiG Wolbrom a mieszkańcami na stronie internetowej BIP Wolbrom powstała zakładka SPRAWY, w której znajduje się podstrona poświęcona dostępowi do informacji publicznej i zasadom obowiązującym w tym zakresie. Będą tam zamieszczane również wszystkie odpowiedzi na pytania udzielone w ramach dostępu do informacji publicznej.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 07:56

Rozwiązanie konkursu fotograficznego

Drodzy Czytelnicy, jak zwykle zaskoczyliście nas zaangażowaniem i ilością nadesłanych propozycji odpowiedzi na nasz konkurs fotograficzny. Piękne, świetnie zachowane zdjęcie Darka Binczyckiego wywołało zachwyt i ogromne zainteresowanie setek osób! Nadesłaliście także ponad sto odpowiedzi, z których pierwsze trzy poprawne znalazły się w naszej skrzynce w ciągu godziny od ogłoszenia konkursu. Gratulujemy znajomości miasta i cieszymy się z zainteresowania jego historią.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 07:34

Dom Kultury rozezna potrzeby

DK w Wolbromiu zakwalifikował się do udziału w projekcie Dom Kultury+Inicjatywy Lokalne, realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury. Oznacza to, że już od drugiej połowy maja pracownicy wolbromskiego DK będą pojawiać się w różnych miejscach i diagnozować zasoby kulturotwórcze w naszym regionie. Wszystko to w celu aktywizacji środowisk dotychczas nieobecnych w życiu społecznym.