Kwiecień 2014

Piątek, 04 kwietnia 2014 13:56

Najlepsze te małe kina…

Kiedy? – zależy od możliwości finansowych, wiadomo jednak, że jest determinacja, aby powstało – kameralne kino w wolbromskim Domu Kultury. Dyrektor Piotr Gamrot przedstawił dziś dziennikarzom swoje plany zmiany przeznaczenia pomieszczeń zajmowanych do niedawna przez LGD Nad Białą Przemszą. Jest już wybrana koncepcja architektoniczna, opracowano analizy techniczne. Nowe małe kino ma służyć także jako scena kameralna.

Piątek, 04 kwietnia 2014 08:54

Puchar Tymbarku – awans SP w Gołaczewach do finału wojewódzkiego

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, organizowany dla dzieci do lat 10, stał się największą piłkarską imprezą w tej kategorii wiekowej w Europie. Do ostatniej XIII edycji zgłoszonych zostało 185 tys. dziewcząt i chłopców. Co drugi dziesięciolatek w Polsce dostał szansę rywalizacji o Puchar Tymbarku. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Gołaczew.

Piątek, 04 kwietnia 2014 08:00

W drodze do szkoły z uśmiechem na twarzy!

12 marca 2014 r. w Kinie Kijów w Krakowie odbyła się Wojewódzka Gala podsumowująca III edycję Konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Uroczystą Galę otworzył Małopolski Kurator Oświaty, który poinformował, iż na terenie województwa małopolskiego Konkurs „Mam 6 lat” cieszył się dużą popularnością. Uczestniczyło w nim: 28 rad rodziców z przedszkoli, 25 rad rodziców ze szkół podstawowych oraz 406 uczniów klas I-III szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat.

Piątek, 04 kwietnia 2014 07:08

Młodzi posłowie na start! - korespondencja z Dłużca

W Gimnazjum w Dłużcu, po raz trzeci odbyła się młodzieżowa debata, związana z realizacją zadań projektu ”Sejm Dzieci i Młodzieży”, z udziałem zaproszonych ekspertów. W tym roku nasze zaproszenie przyjęli: pani Lidia Gądek – posłanka na Sejm RP obecnej kadencji i kandydatka na europarlamentarzystkę, pan Stanisław Kołodziej – radny Gminy Wolbrom, pan Marian Barczyk – sołtys wsi Dłużec, a także wicedyrektor ZS w Dłużcu pan Jerzy Zyguła oraz opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Urszula Latacz.

Czwartek, 03 kwietnia 2014 13:17

Groźny wypadek w Chrząstowicach

Dziś ok. godz 11.30 na drodze wojewódzkiej 783 na odcinku z Olkusza do Wolbromia w Chrząstowicach doszło do poważnego wypadku, w którym czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Z nieustalonych przyczyn na przeciwległy pas ruchu zjechało Audi A3, które uderzyło w nadjeżdżającego Fiata Seicento. Poszkodowanych pasażerów z poważnie uszkodzonych samochodów pomagali uwalniać strażacy z użyciem specjalistycznego sprzętu.