Kwiecień 2014

Czwartek, 17 kwietnia 2014 14:21

Nowy przystanek na dworcu

Po kilkunastu dniach, podczas których podróżni mogli odczuć niejaki dyskomfort, za który przepraszamy, na dworcu autobusowym w Wolbromiu zamontowano "nowy", a właściwie solidnie odnowiony przystanek. Mamy nadzieję, że osoby oczekujące na busy będą przyjemniej niż dotychczas spędzać czas pod przystankową wiatą. Oby na zawsze! zniknęły obskurne napisy i resztki po nielegalnych ogłoszeniach, a na szybach zostały naklejone kolejne widoki z terenu miasta i gminy Wolbrom.

Środa, 16 kwietnia 2014 13:54

Najlepsi angliści ze szkół podstawowych wyłonieni

Konkursy przedmiotowe są ważnym elementem w procesie dydaktycznym, doskonalą umiejętności uczenia, wyrabiają jego samodzielność oraz umożliwiają dokonywanie wyborów w oparciu o własne uzdolnienia i zainteresowania. 14 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Wolbromiu odbył się finał VIII Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Środa, 16 kwietnia 2014 13:21

Nowy kort przy basenie już niedługo

Dyrektor Domu Kultury w Wolbromiu Piotr Gamrot podpisał dziś umowę na wykonanie kortu tenisowego położonego przy basenie. Do Wolbromia trafi nie lada gratka – włoski kort z „najwyższej półki”, który został wyprodukowany specjalnie na kwietniowy Puchar Davisa na Torwarze (rozsławiony mimochodem przez niefortunną wypowiedź Jerzego Janowicza). Amatorzy, a nawet zawodowcy grający w tenisa będą więc mogli cieszyć się nawierzchnią najwyższej klasy.

Środa, 16 kwietnia 2014 08:38

Festiwal Nauki w Zespole Szkół w Wolbromiu

Jak spowodować, aby lekcje przedmiotów ścisłych były ciekawe? – nic prostszego, bo to fizyka, chemia czy matematyka mogą być wyjątkowo „widowiskowe”. Jeżeli nauczyciel znajdzie czas i wykaże inicjatywę, może sprawić, że uczniowie pokochają te przedmioty. 8 kwietnia w Zespole Szkół w Wolbromiu Pod Lasem1 odbył się Festiwal Nauki, któremu przyświecała wypowiedź Konfucjusza – „Słyszałem i zapomniałem. Widziałem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem”.

Wtorek, 15 kwietnia 2014 13:28

Usuną eternit z remizy dzięki pozyskanym środkom

Sejmik Województwa Malopolskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla gmin na realizację prac budowlano-remontowych w remizach strażackich z terenu województwa, tym samym zatwierdzając wynik konkursu Małopolskie Remizy 2014. Wzorem lat ubiegłych o dofinansowanie poprawy infrastruktury OSP zabiegała gmina Wolbrom, która uzyskała w tym roku środki na wymianę poszycia dachowego na remizie w Zasępcu.