Kwiecień 2014

Czwartek, 03 kwietnia 2014 11:37

Zagrożenia dla pszczół i innych zapylaczy

W związku z rozpoczynającym się sezonem wegetacyjnym oraz początkiem kwitnienia roślin będących pożytkiem dla owadów zapylających Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, iż nieprawidłowo wykonywane zabiegi chemicznej ochrony roślin, szczególnie przy użyciu insektycydów, niosą za sobą niezwykle duże zagrożenia dla pszczół i innych zapylaczy.

Czwartek, 03 kwietnia 2014 11:25

Przeczytaliśmy - polecamy!

Kilkakrotnie zachęcaliśmy już naszych czytelników do korzystania z zasobów ciekawego serwisu internetowego www.witrynawiejska.org.pl. Witryna tworzona i redagowana przez Fundację Wspomagania Wsi systematycznie publikuje bardzo interesujące wiadomości z bardzo wielu dziedzin życia i może być znakomitym wsparciem dla aktywnych społeczności lokalnych. Zachęcając do korzystania z serwisu polecamy np. artykuł o nowych przepisach dot. zbiórek publicznych:

Środa, 02 kwietnia 2014 11:37

Łucznicy z MLKS Dąbrovia zdobyli Puchar Burmistrza Wolbromia

W ubiegłą sobotę na hali sportowej przy Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu rozegrane zostały Małopolskie Halowe Zawody Łucznicze o Puchar Burmistrza MiG Wolbrom. Na starcie stanęło 86 młodych łuczników reprezentujących 9 klubów z terenu województwa małopolskiego. W klasyfikacji zespołowej wolbromski UKS DIANA znalazł się tuż poza podium i z wynikiem 1407 pkt. zajął 4 miejsce.

Środa, 02 kwietnia 2014 11:29

Dowiedz się więcej o czerniaku

W ciągu ostatnich 20 lat w Polsce liczba zachorowań na czerniaka zwiększyła się o 300%. Jak rozpoznać czy pieprzyk, plamka, znamię jest podejrzane, jak bezpiecznie korzystać ze słońca, kiedy wystarczy wizyta u dermatologa a kiedy od razu udać się do onkologa? Jakie są nowinki w leczeniu czerniaków, czy czerniak to wciąż wyrok...? Fundacja Rosa Vita zaprasza na spotkanie poświęcone temu trudnemu i ważnemu tematowi, które tym razem odbędzie się w Gołaczewach

Środa, 02 kwietnia 2014 09:39

Zmiany w Oddziale Neurologicznym olkuskiego szpitala

Jak informuje nas Nowy Szpital w Olkuszu na 11. kwietnia 2014 roku zaplanowano w placówce otwarcie nowo wyremontowanego Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym. Aby pokazać zmiany mieszkańcom powiatu olkuskiego i potencjalnym pacjentom szpital zaprasza do zwiedzenia oddziału, organizując 12. kwietnia w godz. 10-14 „ Dzień otwartych drzwi”. Zarząd szpitala podkreśla, że w koszt remontu oraz wyposażenia nowego oddziału Spółka zainwestowała z środków własnych 2 420 952,73 zł.