Kwiecień 2014

Wtorek, 08 kwietnia 2014 07:26

Mali mistrzowie ortografii

18 uczniów z klas III szkół podstawowych z terenu gminy Wolbrom wzięło udział w XIV edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 25. marca w Zespole Szkół w Dłużcu. Podobnie jak w latach ubiegłych ten etap konkursu składał się z dwóch części: głównej -pisanie ze słuchu i test oraz zadania dodatkowego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i gramatycznych, umiejętnością rozwiązywania zagadek, krzyżówek, uzupełniania wyrazów o różnym stopniu trudności.

Poniedziałek, 07 kwietnia 2014 14:08

Niepełnosprawni na scenie DK

W najbliższy piątek, 11 kwietnia o godz. 10.00 na scenie wolbromskiego DK już po raz drugi odbędą się Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych. Poezje w niecodziennej odsłonie zaprezentują osoby niepełnosprawne z placówek opiekuńczych: ŚDS, DPS oraz WTZ. Ogromna dawka wzruszeń i pięknych przeżyć oraz chwile refleksji zapewnione. Zapraszamy!

Poniedziałek, 07 kwietnia 2014 12:41

Leszek Sikora promuje Załęże

Tak pokochał swoją małą ojczyznę, tak zauroczył się jej pięknem i oryginalną historią, że zaangażował się w projekt popularyzacji Załęża i jego prahistorycznych początków. Leszek Sikora podpisał niedawno umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu złożonego przez LGD "Nad Białą Przemszą" pt. „Promocja dziedzictwa kulturowego i produktu lokalnego, jakim jest Krzemień z Załęża”.

Poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:56

Wolbrom walczy o powiatową schetynówkę

Na opublikowanej kilka dni temu kolejnej liście zatwierdzonych dofinansowań znalazła się tylko jedna z dwóch dróg na terenie Wolbromia, o których remont zabiegaliśmy. I chociaż remont 1 Maja wydaje się strategicznie ważniejszy, to było nam żal środków na Leśną. która przepadła. Ostatnio pojawił się kolejny problem – Starostwo, mimo podpisanych wcześniej porozumień i oficjalnych deklaracji, nie jest do końca przekonane do wydania środków finansowych w Wolbromiu.

Poniedziałek, 07 kwietnia 2014 07:25

Pochwalili się unikatowymi samochodami

Kilka dni temu do Wolbromia zawitał Patryk Mikiciuk, który prowadzi w TVN Turbo autorski program „Legendy PRL-u”, pokazujący niezwykłą historię pojazdów, które w przeszłości królowały na naszych ulicach. Do Wolbromia sprowadził go Michał Marchajski, szczęśliwy posiadacz unikatowego egzemplarza Fiata 125P z 1983r.