Kwiecień 2014

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014 14:11

Majowe święta

Przed nami trzy piękne polskie majowe święta: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - Dzień Flagi - zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonych flag! i 3 maja - Rocznica Konstytucji 3 Maja (od 1990 r ponownie święto narodowe). Zapraszamy do świętowania!

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014 13:02

Bezpieczny i odblaskowy OREW

Zgodnie z wcześniejszym zamierzeniem, 24 kwietnia w OREW po raz drugi zorganizowane zostały prelekcje na temat bezpieczeństwa na drodze. Tym razem wzięły w nich udział młodsze dzieci niepełnosprawne, co z pewnością było ogromnym wyzwaniem dla prowadzącego pogadankę strażnika miejskiego – Piotra Serwatki. Pomysł organizacji tego typu spotkania okazał się być bardzo trafny. Do akcji dołączyła również niezawodna firma TRI Poland, która ufundowała dzieciom przydatne gadżety w postaci odblasków.

Piątek, 25 kwietnia 2014 13:51

Niefrasobliwość, indolencja, źle pojęty lęk?

A, bo Pani to tylko straszy tym rakiem! Takie słowa usłyszała niedawno... - Może i straszę, oby nie za mało i skutecznie – skoro to może pomóc – twierdzi Katarzyna Gardeła z Fundacji Rosa Vita. 12 kwietnia 2014 na jej zaproszenie do Zespołu Szkół w Gołaczewach przyjechała lek. med. Katarzyna Jaśko, chirurg onkolog. Kolejny z cyklu, rozpoczętego jeszcze w ubiegłym roku przez Stowarzyszenie Projekt Nadzieja, wykład o czerniaku odbył się jednak przy bardzo niewielkiej liczbie słuchaczy.

Piątek, 25 kwietnia 2014 09:45

Młodzież uczy się wrażliwości

"Ból to radość, co jeszcze twarzy nie odkryła,(...) Cierpkim sokiem jabłeczna słodycz niegdyś była..." - pisał nieoceniony Leopold Staff, ale tak chętnie odwracamy wzrok od bólu i cierpienia. Znacznie chętniej poświęcamy uwagę tylko sprawom pięknym i radosnym... Mądrości poety uczymy się zaś najczęściej przez doświadczenie. Tym bardziej należy docenić działania młodzieży z Zespołu Szkół w Wolbromiu, która chętnie współpracuje w działaniach na rzecz osób chorych.

Piątek, 25 kwietnia 2014 08:48

INFORMACJA

INFORMACJA BURMISTRZA MIASTA I GMINY WOLBROM z dnia kwietnia 15 kwietnia 2014 r.