Luty 2014

Piątek, 14 lutego 2014 11:04

Jumper Gołaczewy zwycięzcą turnieju siatkówki

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Wierzchowisku był organizatorem Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się w dniu 8. lutego w miejscowym Zespole Szkół. W turnieju udział wzięło sześć drużyn z Olkusza, Miechowa, Gołaczew i Wierzchowiska grających w dwóch grupach. Zwycięzcami zostały drużyny „Jumper” Gołaczewy oraz „Udawany Hilcus” z Olkusza, które spotkały się w finale. Po emocjonującym meczu zwycięzcą turnieju został zespół z Gołaczew pokonując rywala w tiebreaku.

Czwartek, 13 lutego 2014 11:04

Zima znów zaskoczyła kierowców

Jak informuje nas rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Olkuszu mł. bryg. Marcin Maciora: wczoraj, 12. lutego 2014, na drodze powiatowej 1126 K w Jeżówce doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki VW Polo i Audi A6. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a służby medyczne odwiozły poszkodowanych do szpitala. Pamiętajmy – zima nie odpuszcza, a lokalne oblodzenia wymagają od kierowców szczególnej uwagi.

Czwartek, 13 lutego 2014 08:59

Gołaczewy lepiej oznakowane

Chociaż stopniowo poprawia się oznakowanie posesji, nadal do wielu gospodarstw we wsiach naszej gminy trudno trafić. Aby na czas dotrzeć do domu klienta, który nie posiada widocznego numeru na budynku lub ogrodzeniu kierowcy pogotowia ratunkowego, czy straży pożarnej niejednokrotnie muszą się niemało nadenerwować. Co z tego, że do wsi trafi się bez problemu, kiedy znalezienie domu to już katastrofa. Aby choć trochę ułatwić służbom dotarcie do celu, sołtys Gołaczew zadbał o tablice informacyjne.

Środa, 12 lutego 2014 12:03

Wolbromianie dali przedstawienie dla chorych dzieci

Nasza młodzież znów pokazała wielkie serce. 29. stycznia 2014 grupa dziewcząt i chłopców z wolbromskiego Zespołu Szkół kolejny raz odwiedziła chore dzieci w Krakowskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Tym razem młodzież pojechała z przedstawieniem teatralnym, które przygotowali pod kierownictwem pani Beaty Kwiatkowskiej.

Środa, 12 lutego 2014 10:46

Kuriozalne zajście w Dłużcu

Można nie lubić zwierząt, nie ma obowiązku cieszenia się z ich obecności w sąsiedztwie, ale pomysł naszpikowania mięsa ostrymi przedmiotami: szkłem, gwoździami i wykałaczkami i podrzucenie tego niebezpiecznego „smakołyku” w publiczne miejsce musiał urodzić się w chorej głowie. Kto naraził na okrutne niebezpieczeństwo każdego przebiegającego obok ośrodka zdrowia w Dłużcu mięsożernego zwierzaka jeszcze nie do końca nie wiadomo – sprawę bada wolbromska policja.