Luty 2014

Czwartek, 20 lutego 2014 14:04

Spotkanie sprawozdawcze w łobzowskiej OSP

Coroczne spotkania sprawozdawcze jednostek OSP działających w naszej gminie dobiegają półmetka. Spośród 21. jednostek, ubiegłoroczną służbę podsumowali już druhowie z jednostek OSP w Domaniewicach, Wolbromiu, Zarzeczu, Porębie Dzierżnej, Jeżówki, Dłużca, Zasępca, Gołaczew i Łobzowa. W każdym ze spotkań starał się uczestniczyć burmistrz Jan Łaksa, który na bieżąco śledzi działalność jednostek i zapoznaje się z ich sukcesami i potrzebami. Najbliższe spotkania odbędą się w Strzegowej i Budzyniu.

Czwartek, 20 lutego 2014 10:17

Krótka pamięć czy celowe wprowadzanie w błąd?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Być może, ale prawda zawsze jest tylko jedna. I nie da się zmienić jej za pomocą plotek i pomówień. Być może sięganie po nie, jako metody walki politycznej, jest w pewnych sytuacjach skuteczne, ale ocenę wiarygodności takiego postępowania pozostawiamy czytelnikom, wierząc, że prawda broni się sama.

Środa, 19 lutego 2014 12:13

CZAD - nie lekceważ zagrożenia!

Okres grzewczy to czas, w którym najczęściej jesteśmy narażeni na zatrucie tlenkiem węgla. Ten cichy zabójca co roku podstępem pozbawia życia dziesiątki osób. Jak niebezpieczne jest zatrucie czadem przekonali się mieszkańcy Wierzchowiska, którzy dzięki szybkiej reakcji odpowiednich służb, uniknęli tragedii.

Środa, 19 lutego 2014 11:24

Państwo wspomoże remont tylko jednej drogi gminnej

Jak czytamy w serwisie prasowym Wojewody Małopolskiego, Jerzy Miller wręczył we wtorek 18 lutego przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz na usuwanie skutków ruchów osuwiskowych ziemi. Samorządy otrzymały z budżetu państwa łącznie blisko 99 mln zł. Promesę na współfinansowanie Gościńca w Dłużcu odebrał także burmistrz Jan Łaksa.

Środa, 19 lutego 2014 10:13

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza przedsiębiorców do skorzystania z bezpłatnych usług innowacyjnych dla firm, które mogą usprawnić ich działanie, realizowanych w ramach projektu współfinansowanego z funduszy unijnych programu „Opracowanie, wdrożenie i świadczenie usług budowania scenariuszy technologicznych dla podniesienia innowacyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP”. W załączeniu szczegóły: