Luty 2014

Środa, 12 lutego 2014 10:17

Za brak skrzynki pocztowej grozi wysoka kara

Wciąż nie wszyscy mieszkańcy gminy Wolbrom dostosowali się do wymogów nowego prawa pocztowego, które weszło w życie już rok temu. Za brak skrzynki pocztowej lub dostępu do niej można zapłacić nawet 10 tysięcy złotych kary – czyżby ta niemała sankcja była niewystarczająca, aby w dostępnym miejscu umieścić skrzynkę ułatwiającą pracę doręczycielom?

Środa, 12 lutego 2014 09:11

Płatne staże dla niepełnosprawnych! Ruszyła rekrutacja do TELEKARIERY

Stypendia, płatne staże, indywidualne doradztwo psychologiczne i zawodowe, własne laptopy oraz… szansa na normalne życie. Ruszyła rekrutacja do TELEKARIERY, nowatorskiego programu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych oddechowo, krążeniowo i ruchowo z Małopolski.

Środa, 12 lutego 2014 09:08

Więcej uprawnień Straży Miejskiej

28 stycznia 2014 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z 29 listopada 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu (Dz. U. z 2014 r. poz. 55), które nadaje strażnikom nowe uprawnienia mandatowe wynikające z naruszenia przepisów ustawy z 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Strażnicy mogą m. in. nałożyć mandat za palenie śmieci w piecu.

Środa, 12 lutego 2014 08:15

Agnus Dei dziękuje

Ponieważ dość mocno kibicowaliśmy realizacji projektu Transporter dla Agnus Dei, w którym wolbromska młodzież, za pomocą strony internetowej zajmującej się crowdfundingiem, zbierała środki na samochód, z przyjemnością możemy pogratulować im sukcesu. Podziwu godna determinacja – wbrew marazmowi i głosom krytycznym - doprowadziła do realizacji marzenia. Wspólnota Agnus Dei poprosiła nas o publikację podziękowania za wsparcie:

Wtorek, 11 lutego 2014 14:52

Problemów Przeboju ciąg dalszy

Niezwykle trudna sytuacja finansowa z blisko 400 tysięcznym długiem zmusiła powołany 17 stycznia b.r. zarząd klubu do radykalnych cięć. Zrezygnowano z rozgrywek III ligi, rozwiązano umowy z zawodnikami oraz z trenerem. Zarząd w związku z brakiem wystarczającej dotacji ze strony dotychczasowych sponsorów zdecydował się na kolejny radykalny krok, jakim jest powołanie zupełnie nowego Stowarzyszenia- KS Przebój Wolbrom 1937. Niestety, jak na razie bezskutecznie.