Luty 2014

Wtorek, 25 lutego 2014 10:51

Znamy następczynię Zbysława Owczarskiego

W związku z rezygnacją ze stanowiska wieloletniego naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu Zbysława Owczarskiego w wyniku konkursu na to stanowisko wyłoniono dziś spośród zgłoszonych kandydatek jego następczynię, która została pani Dorota Świerczek, obecna dyrektorka SP w Kąpielach Wielkich.

Wtorek, 25 lutego 2014 08:12

Walentynki po królewsku

19 lutego 2014 roku w Gimnazjum nr 4 po raz kolejny odbył się „WALENTYNKOWY TURNIEJ SZACHOWY”, który miał na celu popularyzację tej dziedziny sportu, wciąż przez wielu uważanej chyba nie do końca słusznie za trudną i skomplikowaną, choć uznawaną za grę królewską. Szachy uwielbiały koronowane głowy: królowa Bona, król Anglii Henryk VIII, caryca Katarzyna i królowa Margot. W języku perskim "shah" znaczy władca – co może potwierdzać królewskie pochodzenie tej bardzo starej gry.

Poniedziałek, 24 lutego 2014 13:55

Definitywny koniec planów Kolei Dużych Prędkości

Kolej Dużych Prędkości, o której dość głośno mówiło się przed trzema laty, nie będzie przebiegać przez gminę Wolbrom. O odstąpieniu od realizacji władze Wolbromia zostały poinformowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które na podstawie podjętych decyzji na szczeblu rządowym wstrzymały realizację budowy KDP w Polsce do roku 2030. W związku z tym postanowiono zaprzestać rozpoczętych już prac studialnych i zakończyć prace w zakresie wytyczenia trasy kolei w tym map do celów projektowych.

Poniedziałek, 24 lutego 2014 12:40

Podwyżka pod niejasnym pretekstem

W związku z dużym oddźwiękiem społecznym wywołanym przez ogłoszenie Wolbromskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w sprawie podwyżki czynszów w blokach przejętych od MZGKiM - rzekomo w wyniku wprowadzenia stałej opłaty abonamentowej w wys. 8,10 zł za miesiąc - dyrektor WZWiK wyjaśnia: opłata abonamentowa w tej wysokości obowiązuje od sierpnia 2012 r. i nie była podnoszona przy okazji uchwalania taryf za wodę i ścieki na okres od 10 sierpnia 2013 r. do 9 sierpnia 2014 r.

Piątek, 21 lutego 2014 13:05

Kino Radość zaprasza

Na ekran wolbromskiego kina wchodzi dziś "Jack Strong" - film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny… ZAPRASZAMY!