Luty 2014

Czwartek, 27 lutego 2014 07:16

Odkrywamy talenty – korespondencja z ZS Pod Lasem

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół w Wolbromiu Pod Lasem uzyskał w roku szkolnym 2013/14 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, świadczący o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego w sposób szczególny systemu pracy z uczniem zdolnym”.

Środa, 26 lutego 2014 15:53

Dotacja na ratowanie zabytku

Samorząd województwa małopolskiego zdecydował kto w tym roku uzyska dotacje na prace konserwatorskie w obiektach zabytkowych. Do podziału na 131 zakwalifikowanych inwestycji przeznaczono 3,5 mln zł. Wśród nich znalazł się także remont dachu kościoła parafialnego pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej D.M. w Wolrbromiu z dofinansowaniem w wys. 55 tys. zł, o który zabiegał ks. Zbigniew Luty. Choć jest to kropla w morzu potrzeb, należy cieszyć się i z takiej dotacji. Dach jest w złym stanie.

Środa, 26 lutego 2014 13:30

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza przedsiębiorców do skorzystania z z bezpłatnych usług innowacyjnych w ramach projektu „Opracowanie, wdrożenie i świadczenie usług budowania scenariuszy technologicznych dla podniesienia innowacyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP”, współfinansowanego z funduszy europejskich w ramach działania 5.2, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Środa, 26 lutego 2014 12:56

Historia mało znana, żołnierze wyklęci…

W styczniu 1944 r. Armia Czerwona przekroczyła przedwojenną granicę polsko-sowiecką. Na wschodnich rubieżach kraju, w ramach Akcji „Burza” oddziały Armii Krajowej własnymi siłami próbowały wypierać niemieckiego okupanta. Radzieckim „wyzwolicielom” taka sytuacja nie odpowiadała… Przez wiele lat zacierano ten tragiczny okres naszej historii. Do dziś bardzo wielu ludzi niewiele wie o losach patriotów, z którymi brutalnie walczył nowy ustrój. 1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wtorek, 25 lutego 2014 14:38

Sukcesy małych pływaków - korespondencja z Chełmu

24. stycznia 2014r. na krytej pływalni w Wolbromiu odbył się gminny etap igrzysk młodzieży szkolnej w pływaniu. W zawodach udział wzięło trzydziestu uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Na tle rówieśników bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Chełmu.