Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2014 » Luty » Walentynki po królewsku

Walentynki po królewsku

2014-02-25 08:12:57

19 lutego 2014 roku w Gimnazjum nr 4 po raz kolejny odbył się „WALENTYNKOWY TURNIEJ SZACHOWY”, który miał na celu popularyzację tej dziedziny sportu, wciąż przez wielu uważanej chyba nie do końca słusznie za trudną i skomplikowaną, choć uznawaną za grę królewską. Szachy uwielbiały koronowane głowy: królowa Bona, król Anglii Henryk VIII, caryca Katarzyna i królowa Margot. W języku perskim "shah" znaczy władca – co może potwierdzać królewskie pochodzenie tej bardzo starej gry.

Szachy  kształcą pamięć, rozwijają wyobraźnię i umiejętność logicznego myślenia, wymagają wiedzy, koncentracji, umiejętności przewidywania, dlatego warto "rozruszać" komórki mózgowe, zasiadając do ciekawej partii z godnym przeciwnikiem.

W turnieju rozegranym przy okazji walentynek wzięło udział 6 zawodniczek i 28 zawodników z Gimnazjum nr 4. Sędziowała organizatorka imprezy – pani Anna Adamek, która dbała, aby partie rozgrywano systemem „każdy z każdym”  zgodnie z zasadą fair play.

W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się:
Anna Chmielarz - I miejsce
Gabriela Chmura - II miejsce
Agnieszka Majda - III miejsce

Chłopców podzielono na 2 grupy po 14 osób. Z grup wyłoniono najlepszych graczy, którzy stanęli do walki o zwycięstwo; ostateczny wynik tej rywalizacji był następujący:

I miejsce – Bartosz Sosnowski
II miejsce – Karol Szymański
III miejsce – Adrian Furman
IV miejsce – Adam Słowik

Przy okazji organizatorzy i zawodnicy składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców i dyrektorowi Henrykowi Pasichowi za zorganizowanie słodkiego poczęstunku oraz sfinansowanie pucharów, medali oraz dyplomów.

Karolina Wójcik
Dominika Pajączkowska